هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 21:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 مهر 1398 ساعت 09:03
چهارشنبه 3 مهر 1398 08:37 ساعت
2019-9-25 09:03:16
شناسه خبر : 327502
پاکستان به اظهارات اخیر فرمانده ارتش هند واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای نسبت به نتایج این گونه اظهارات از سوی مقامات هندی هشدار داد.
پاکستان به اظهارات اخیر فرمانده ارتش هند واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای نسبت به نتایج این گونه اظهارات از سوی مقامات هندی هشدار داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، ارتش پاکستان نسبت به اظهارات اخیر فرمانده ارتش هند درباره انجام عملیات برون مرزی واکنش نشان داد.
 
«بیپین راوات»، فرمانده ارتش هند روز گذشته مدعی شده بود که پایگاههای شبه نظامیان در بخش بالاکوت در خاک پاکستان دوباره فعال شده و در حال تلاش برای نفوذ به هند هستند. به گفته فرمانده ارتش هند، نیروهای این کشور می دانند چگونه با نقض آتش بس از سوی پاکستان برخورد کنند و همیشه در حالت آماده باش قرار دارند و سعی می کنند از ورود شبه نظامیان به خاک هند جلوگیری کنند.
 
راوات همچنین هشدار داده بود که در صورت وقوع یک حمله دیگر علیه نیروهای هندی، پاسخ هند به پاکستان بسیار شدیدتر از موارد گذشته خواهد بود.
 
حال ارتش پاکستان در واکنش به این سخنان فرمانده ارتش هند، ضمن غیرمسئولانه خواندن این اظهارات، گفته است که هند در تلاش است تا توجه جهانی و افکارعمومی را از مسئله کشمیر منحرف سازد.
 
ارتش پاکستان در واکنش خود همچنین اعلام کرده هرگونه تجاوز و اقدام نظامی از سوی ارتش هند را با توان کامل پاسخ خواهد داد.
 
تنش میان هند و پاکستان طی دو ماه گذشته و پس از اقدام هند در لغو خودمختاری منطقه کشمیر تشدید شده است.
 
اگرچه نظامیان دو کشور در مرزهای مشترک در حالت آماده باش به سر می‌برند، اما پاکستان اعلام کرده در نظر دارد تا از طریق دیپلماتیک  با آن چه که «تجاوز گری هند» خوانده، مقابله کند.