هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 12:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 مهر 1398 ساعت 14:43
دوشنبه 1 مهر 1398 14:29 ساعت
2019-9-23 14:43:01
شناسه خبر : 327483
نیروهای امنیتی مصر در درگیری با تروریست‌ها در شبه جزیره سینا، 15 نفر از آنها را کشته و سلاح‌هایشان را به غنیمت گرفتند.
نیروهای امنیتی مصر در درگیری با تروریست‌ها در شبه جزیره سینا، 15 نفر از آنها را کشته و سلاح‌هایشان را به غنیمت گرفتند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، منابع امنیتی مصر امروز (دوشنبه) از درگیری با تروریست‌ها در غرب شهر «العریش» در شمال شبه جزیره سینا خبر دادند.
 
به نوشته اسکای نیوز، این درگیری در روز یکشنبه (دیروز) در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر وجود مخفیگاه تروریست‌ها در این منطقه، صورت گرفته و ۱۵ تروریست‌ کشته شده‌اند.
 
در همین حال نیروهای امنیتی مصری توانستند مقادیر زیادی سلاح و مهمات در مخفیگاه تروریست‌ها کشف و ضبط کنند. در این درگیری‌ها شش مأمور امنیتی نیز بر اثر انفجار بمب در نزدیکی خودروی آنها زخمی شدند.
 
چهارشنبه هفته گذشته نیز درگیری میان نیروهای امنیتی مصر با عناصر مسلح در این منطقه منجر به کشته شدن نه تن از تروریست‌ها شد. در پی این درگیری‌ها یکی از رهبران گروهک «لواء الثوره» به نام «محمود غریب قاسم» نیز کشته شد.
 
شبه جزیره سینا به علت شکل جغرافیایی و زیست عشیره‌ای که دارد، به محلی برای حضور تروریست‌ها تبدیل شده است. از سال ۲۰۱۱ و انقلاب مصر این منطقه نیز نا امن شد و با ظهور تروریست‌های داعش گروهکی به نام «ولایت سیناء» که خود را از شاخه‌های داعش معرفی می‌کرد، اعلام وجود کرد. عملیات نیروهای امنیتی و پلیس مصر تا کنون برای تأمین امنیت این منطقه ناکام بوده است.