هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 22:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 مهر 1398 ساعت 14:42
دوشنبه 1 مهر 1398 14:29 ساعت
2019-9-23 14:42:21
شناسه خبر : 327482
رژیم صهیونیستی به بهانه بدهی تشکیلات خودگردان فلسطین به شرکت برق، از امروز کاهش تامین انرژی این منطقه را آغاز کرد.
رژیم صهیونیستی به بهانه بدهی تشکیلات خودگردان فلسطین به شرکت برق، از امروز کاهش تامین انرژی این منطقه را آغاز کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، شرکت برق سراسری رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که قطع یا کاهش برق منطقه کرانه باختری (به جز شهرک‌های صهیونیست‌نشین) شروع شده است.
 
شرکت «اسرائیل الکتریک» با بهانه قرار دادن بدهی تشکیلات خودگردان فلسطین، مدعی شد شرکت منطقه برق قدس اشغالی قبض‌های برق وصول نشده‌ای به مبلغ ۴۸۵ میلیون دلار دارد.
 
به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، «علی حموده» یکی از مقام‌های شرکت توزیع‌کننده برق مناطق فلسطینی در کرانه باختری می‌گوید این اقدام طی هفته‌های آینده منجر به قطع دو ساعتی برق خواهد شد.
 
حموده در ادامه توضیح داد که رژیم صهیونیستی در اعلام میزان بدهی تشکیلات خودگردان به شرکت برق «اغراق» کرده و قصد دارد از آن «بهره‌برداری سیاسی» کند.
 
پیشتر وزارت بهداشت فلسطین نسبت به خاموشی احتمالی در کرانه باختری و از سوی صهیونیست‌ها و پیامدهای آن بر زندگی مردم به ویژه بیماران هشدار داده بود.
 
«مای الکیلا» وزیر بهداشت فلسطین روز شنبه گفت که قطع برق بر داروها و واکسن‌هایی که در یخچال و فریزر مراکز بهداشتی و درمانگاه‌ها نگهداری می‌شوند، تاثیر می‌گذارد.
 
رژیم اسرائیل کرانه باختری را از سال ۱۹۶۷ به اشغال خود درآورد و از آن زمان تاکنون بیش از ششصد هزار صهیونیست در شهرک‌ها در کرانه باختری اشغالی و قدس شرقی زندگی می‌کنند .
 
گفته می‌شود  که در صورت قطع  برق در کرانه باختری، ۳۵۰ هزار نفر از خدمات پزشکی و بهداشتی محروم خواهند شد.