هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 22:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 مهر 1398 ساعت 14:36
دوشنبه 1 مهر 1398 14:29 ساعت
2019-9-23 14:36:49
شناسه خبر : 327481
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به نام‌نویسی حدود ۹۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح، از سایر زائران نیز خواست بدون توجه به برخی فضاسازی‌ها در این سامانه ثبت‌نام کنند.
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به نام‌نویسی حدود ۹۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح، از سایر زائران نیز خواست بدون توجه به برخی فضاسازی‌ها در این سامانه ثبت‌نام کنند.
 
اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت‌ درباره چرایی ثبت‌نام زائران اربعین در سامانه سماح اظهار داشت: ستاد مرکزی اربعین برای مدیریت تعداد زائران و‌ متقاضیان سفر اربعین نیازمند آمار است، تا بر اساس آن در کمیته‌های مختلف ستاد اربعین برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد و زائران بدون مشکل به این سفر معنوی مشرف شوند.
 
وی با بیان اینکه تمام زائران اربعین باید در سامانه سماح ثبت‌نام کنند، افزود: در سامانه سماح علاوه بر مشخصات فردی، درباره نحوه خروج از کشور به صورت زمینی یا هوایی و یا حتی چگونگی رسیدن به مرز و خروج از مرز مشخص سوال می‌شود که با این اطلاعات برنامه‌ریزی‌ها نیز بهتر صورت خواهد گرفت.
 
وی با بیان اینکه زائران پس از ثبت‌نام درسامانه سماح از بیمه و خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند، گفت: بیمه در سفر اربعین از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که در صورت بروز حادثه زائران می‌توانند بر اساس تعهدات بیمه‌گذار از مزایای آن استفاده کنند.
 
رضایی با اشاره به حضور نمایندگان بیمه در مرزها و حتی مسیر پیاده‌روی اربعین خاطرنشان کرد: حضور آن‌ها در مسیر زائران و وجود تجهیزات مختلف درمانی می‌تواند نقش مهمی در سلامت زائران داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه بسیاری از زائران در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: تاکنون حدود ۹۰۰ هزار زائر اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کرده است که استان‌های تهران با ۱۱۶ هزار و ۸۶ نفر، خوزستان با ۸۳ هزار و ۸۹۲ و خراسان رضوی با ۶۵ هزارو ۱۷۷ نفر پیشتاز هستند. ما از سایر زائران نیز می‌خواهیم بدون توجه به برخی فضاسازی‌ها در این سامانه نام‌نویسی کنند.
 
منبع:فارس