هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 29 مهر 1398
ساعت 08:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 مهر 1398 ساعت 00:31 2019-9-23 00:31:26
شناسه خبر : 327414
اگر علاقه مند به نگارش مقالات علمی و تحقیقاتی باشید، بخصوص به زبان انگلیسی، باید بدانید کمک گرفتن از خدمات نمونه خوانی و ویرایش علمی را باید در کارهای خود قرار دهید. چرا که در هر حال مقاله علمی شما نیاز به یک تیم ویراستاری حرفه‌ای دارد تا آن را به یک مقاله کامل و علمی تبدیل کند. سایت ترجمه و ویرایش تخصصی رایت می در این مقاله شما را با ویرایش علمی و نمونه خوانی بیشتر آشنا می‌کند.
اگر علاقه مند به نگارش مقالات علمی و تحقیقاتی باشید، بخصوص به زبان انگلیسی، باید بدانید کمک گرفتن از خدمات نمونه خوانی و ویرایش علمی را باید در کارهای خود قرار دهید. چرا که در هر حال مقاله علمی شما نیاز به یک تیم ویراستاری حرفه‌ای دارد تا آن را به یک مقاله کامل و علمی تبدیل کند. سایت ترجمه و ویرایش تخصصی رایت می در این مقاله شما را با ویرایش علمی و نمونه خوانی بیشتر آشنا می‌کند.

مقاله تحقیقاتی علمی چیست؟

محققان در فیلدهای مختلف علمی یافته‌ها، تحقیقات، بررسی‌ها و آزمایشات خود را به شکل یک مقاله تحقیقاتی علمی منتشر می‌کنند. انتشار این مقالات علمی در مجلات مهم بین المللی برای محققان بسیار اهمیت دارد و یک موفقیت محسوب می‌شود.

 

مجلات مختلف برای منتشرکردن مقالات علمی قوانین و فرمت خاصی دارند و همچنین باید مقاله نوشته شده از نظر نگارشی و قواعد زبان کاملا بی نقص باشد تا تاییدیه سردبیر مجله را بگیرد. بنابراین بسیار مهم است که یک مقاله علمی توسط افراد متخصص بررسی شود تا اصلاحات لازم به روی آن انجام گرفته و محقق بدون هیچ مشکل و نگرانی مقاله علمی خود را برای مجله مورد نظرش ارسال کند. رایت می با ارائه خدمات ویرایش مقالات انگلیسی محققان را در این مسیر کمک خواهد کرد.

 

ویرایش مقاله تحقیقاتی علمی چیست؟

شاید به این فکر کنید که کار ویراستاری توسط هر شرکتی ممکن است ارائه شود، چرا باید از یک شرکت خاص برای ویرایش مقاله علمی خود استفاده کنیم.

لازم است بدانید ویرایش مقالات علمی یک ویراستاری ساده و معمولی نیست. خدماتی که در ویرایش تخصصی به شما ارائه می‌شود کاملا متفاوت است چرا که نیاز است تا مقاله علمی توسط فردی ویرایش شود که دانش کافی درباره موضوع مورد بحث داشته باشد.

برای مثال، یک شخصی که اطلاعات کافی در زمینه علوم شیمی داشته باشد بهتر از هر کسی می‌تواند یک مقاله علمی در این زمینه را ویراستاری کند. ویرایش تخصصی یا ویرایش علمی دقیقا به همین معنا است، در این حالت علم و دانش ویراستار درباره مقاله اهمیت دارد و همین مساله می‌تواند به کیفیت نهایی مقاله ویرایش شده کمک کند.

کمک گرفتن از فردی متخصص در زمینه علمی خاص موجب می‌شود ویرایش تخصصی طوری انجام بگیرد که هیچ نقصی در متن مورد نظر ایجاد نشود. این در حالیست که اگر این ویرایش توسط فردی که هیچ اطلاعات علمی درباره فیلد مقاله شما ندارد انجام بگیرد به سختی می‌تواند یک اصطلاح خاص را درک کند و ببیند آیا لازم است در جمله‌ای به کار برده شود یا خیر.

ویراستاران حرفه‌ای و متخصص در زمینه‌های مختلف در رایت می منتظر هستند تا مقالات علمی و تحقیقاتی شما را موشکافانه و با دقت بالا بررسی و ویرایش کنند. برای سفارش ویرایش تخصصی یا سفارش پارافریز مقاله بدون دغدغه وارد رایت می شوید و پروژه خود را ارسال نمایید.

 

نمونه خوانی مقالات تحقیقاتی علمی چیست؟

زمانیکه یک ویراستار متخصص و حرفه‌ای با دانش کافی درباره فیلد مقاله شما، نوشته اولیه را بررسی و ویرایش کرد، نوبت به یک ویراستار دیگر می‌رسد تا نسخه ویرایش شده مقاله را بازخوانی کرده و بررسی نهایی را روی آن انجام دهد.

نمونه خوانی برای مقالات علمی و تحقیقاتی بسیار اهمیت دارد، چرا که حتی کوچک‌ترین مشکل در املا لغت ممکن است معنای آن را تغییر دهد و یا ارزش مقاله علمی شما را پایین بیاورد.

علاوه بر این‌ها، اسامی علمی پیچیده، نام محصولاتی که در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شوند و موارد اینچنینی نیز گاهی ممکن است اشتباه تایپ شوند. اصلاح چنین نکاتی از جمله کارهاییست که یک نمونه خوان باید انجام دهد تا اطمینان حاصل شود مقاله شما دیگر هیچگونه ایراد یا مشکلی چه از نظر نگارشی، گرامری، املایی یا نشانه گذاری ندارد و در نهایت مفهومی کاملا دقیق و با کیفیت را ارائه می‌دهد.

 

چگونه باید یک مقاله علمی نوشت؟

این مساله شاید کمی پیچیده‌تر از چیزی باشد که ما در این فرصت کوتاه به شما خواهیم گفت. اما بد نیست نکاتی را درباره نگارش مقاله علمی بدانید تا پیش از اینکه مقاله خود را آماده کرده و برای دریافت خدمات ویرایش تخصصی ارسال کنید، بتوانید مقاله خود را از نظر علمی به درستی بنویسید.

 

  • چکیده مقاله مهم‌ترین بخش آن است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک چکیده و کاورلتر بسیار موثر و مفید نوشته‌اید.
  • یک ژورنال مناسب با فیلد و موضوع مقاله علمی خود پیدا کنید و از فرمتی که توسط ژورنال ارائه شده برای نگارش مقاله علمی خود استفاده کنید.
  • زمانیکه این کار انجام شد، دست نویس خود را از نظر زبانی ویرایش کرده و بهتر کنید. "اختصار" یکی از مهم‌ترین مواردیست که باید هنگام نوشتن در نظر بگیرید. از جملات کوتاه و کاملا شفاف استفاده کنید تا بتوانید ارتباط بهتر و ساده‌تری با بقیه برقرار کنید. از نوشتن جملات طولانی و پیچیده خودداری کنید. و در نهایت پس از اتمام کار، خودتان یکبار دیگر مقاله را بازخوانی کنید.

 

ما در رایت می تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا مقالات علمی شما را از جنبه‌های مختلف بررسی و ویرایش کنیم به طوری که بدون نگرانی و دغدغه بتوانید آن را برای هر ژورنالی که خواستید ارسال کنید. ما از ویراستاران حرفه‌ای در زمینه‌های علمی مختلف کمک می‌گیریم تا ویرایش تخصصی روی مقالات علمی شما با آگاهی و دانش کافی درباره فیلد مقاله انجام بگیرد و کیفیت و دقت آن را تضمین می‌کنیم. برای شروع به سایت رایت می با آدرس www.writeme.ir مراجعه کنید.