هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 31 شهريور 1398 ساعت 14:39
يكشنبه 31 شهريور 1398 12:50 ساعت
2019-9-22 14:39:46
شناسه خبر : 327405
یک رسانه غربی با اشاره به پیام شرکت آرامکو عربستان به بزرگترین پالایشگاه نفت ژاپن، از احتمال طولانی تر شدن روند بازسازی آرامکو و افزایش تردید در خصوص توانایی ریاض برای صادرات نفت گزارش داد.
یک رسانه غربی با اشاره به پیام شرکت آرامکو عربستان به بزرگترین پالایشگاه نفت ژاپن، از احتمال طولانی تر شدن روند بازسازی آرامکو و افزایش تردید در خصوص توانایی ریاض برای صادرات نفت گزارش داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، شرکت آرامکو به پالایشگاه نفت و انرژی نیپون (بزرگترین پالایشگاه ژاپن) اعلام کرده که در تحویل سفارش های این پالایشگاه تغییراتی ایجاد خواهد شد. 
 
به نوشته این رسانه غربی، این موضوع نشان می دهد که روند بازسازی و بازگشت آرامکو به وضعیت عادی شاید بیشتر از مدت اعلام شده زمان ببرد. 
 
ژاپن اعلام کرده که ذخایر استراتژیک نفت این کشور برای تامین نیازهای داخلی به مدت ۲۳۰ روز کفایت می‌کند. مسئولان ژاپن همچنین گفته‌اند که این کشور در ارتباط نزدیک با آژانس بین‌المللی انرژی قرار دارد و هرگاه ضرورت ایجاب کند، از دیگر امکانات برای تامین نیازهای نفتی خود بهره خواهد گرفت.
 
البته به غیر از ژاپن، آرامکو به چین نیز اعلام کرده که سفارش ماه اکتبر این کشور با تاخیر تحویل داده می شود. در همین رابطه رویترز با انتشار گزارشی از سنگاپور خبر از تاخیر تحویل نفت عربستان به چین داده بود.
 
یکی از مسئولان ارشد شرکت ملی نفت چین اعلام کرده است که عربستان سعودی و مسئولان شرکت آرامکو به چین اطلاع داده‌اند که محموله نفتی ماه اکتبر این کشور با تاخیر ۱۰ روزه تحویل داده خواهد شد.
 
میزان آسیب‌ها و خسارات وارد آمده به تاسیسات نفتی عربستان هنوز روشن نیست. برخی از کارشناسان بر این باورند که بازسازی و ترمیم خرابی‌های ناشی از حمله به پالایشگاه بقیق می‌تواند چندین ماه طول بکشد. پرسش مطرح در بازارهای جهانی انرژی در حال حاضر ناظر بر توانایی و ظرفیت عربستان در عرصه انجام سفارش‌های نفتی و فرآورده‌های پالایشگاهی است.
 
پس از حمله به تاسیسات پالایشگاهی عربستان گفته شده بود که میزان صادرات نفت خام عربستان به نصف کاهش یافته است. کاهش میزان صادرات نفتی عربستان را حدود پنج میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز برآورد کرده‌اند.