هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 31 شهريور 1398 ساعت 10:10 2019-9-22 10:10:39
شناسه خبر : 327365
دولت وفاق ملی لیبی از حملات پهپادهای اماراتی به برخی محلات طرابلس پایتخت این کشور خبر داد.
دولت وفاق ملی لیبی از حملات پهپادهای اماراتی به برخی محلات طرابلس پایتخت این کشور خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از العربی الجدید، دولت وفاق ملی لیبی شامگاه شنبه اعلام کرد که پهپادهای اماراتی یک منطقه مسکونی در طرابلس پایتخت لیبی را بمباران کردند که بر اثر آن شماری از اعضای یک خانواده زخمی شدند.
 
بر اساس این گزارش، مجروحان که جراحتشان وخیم گزارش شده است برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شدند.
 
نیروهای خلیفه حفتر فرمانده گروه موسوم به ارتش ملی لیبی اعلام کرد که مراکز تجمع گروه‌های مسلح در پروژه "الهضبه"، جاده فرودگاه و "الخلّه" در جنوب طرابلس را هدف حملات هوایی خود قرار داده است.
 
در حالی که دولت وفاق ملی امارات را به حمایت از حملات نیروهای حفتر به طرابلس متهم می‌کند ابوظبی این اتهامات را رد کرده است.
 
آگوست گذشته بود که "فوزی بوحراره" از فرماندهان نظامی نیروهای حفتر گفت که پهپادهای اماراتی در حملات به شهر غریان در جنوب طرابس مشارکت کرده‌اند.
 
ژنرال خلیفه حفتر که فرمانده گروه موسوم به ارتش لیبی است شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل دولت وفاق لیبی است که توسط سازمان ملل به‌رسمیت شناخته شده است.
 
چندی پیش  حفتر که از سوی برخی از کشورها از جمله مصر و امارات حمایت می‌شود، برای تصرف شهر طرابلس نیروهای خود را به‌سمت غرب لیبی گسیل داشت تا به‌زعم خود آنجا را از "عناصر تروریست" پاکسازی کنند. حملات حفتر به طرابلس اندکی قبل از آغاز کنفرانس ملی فراگیر که قرار بود با نظارت سازمان ملل در شهر "غدامس" برگزار شود آغاز شد.
 
در مقابل، نیروهای شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آنها در اطراف شهر طرابلس پرداختند که تنش‌ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.
 
در پی این درگیری ها که از چهارم آوریل گذشته آغاز شده است بیش از یک هزار نفر کشته و 5500 نفر نیز زخمی شده اند.