هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 23:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 31 شهريور 1398 ساعت 10:01
يكشنبه 31 شهريور 1398 09:20 ساعت
2019-9-22 10:01:23
شناسه خبر : 327361
مسئولین ایرانی و پاکستانی ضمن برگزاری یک نشست مشترک تصمیمات تازه‌ای را برای تسهیل زائران پاکستانی اتخاذ کردند.
مسئولین ایرانی و پاکستانی ضمن برگزاری یک نشست مشترک تصمیمات تازه‌ای را برای تسهیل زائران پاکستانی اتخاذ کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از داون نیوز، مسئولین ایرانی و پاکستانی ضمن برگزاری یک نشست مشترک در شهر مرزی تفتان پاکستان مشکلات زوار پاکستانی را بررسی کردند.
 
گزارش‌ها حاکی است دو طرف ضمن برشمردن تعدادی از مشکلاتی که هر ساله و به خصوص در ایام اربعین حسینی گریبان زائران پاکستانی را می‌گیرد راهکارهایی برای حل این مسائل ارائه کردند.
 
در این جلسه که با حضور نیروهای اجرایی دو کشور و افسران گمرک برگزار شد دو طرف با اضافه شدن 20 کانتر ویژه ارائه خدمت در مرز موافقت کردند.
 
به این ترتیب با توجه به حجم عظیم زائرانی که به قصد تشرف به کربلای معلا وارد کشورمان می شوند تعداد گیت های ورودی و میزهای ارائه خدمات ورود و خروج افزایش می یابد تا چون سال های گذشته وجود انبوه جمعیت باعث بروز مشکل نشود.
 
همچنین دو طرف نماینده ویژه ای را برای بررسی و ارائه گزارش میدانی فوری معرفی کرده اند تا در صورت بروز مشکل به سرعت برای حل آن اقدام شود.
 
دولت پاکستان نیز متعهد شد یک دفتر ویژه در مرز ایران مستقر کند و امور گمرکی و مسائل اداری که برای زوار به وجود می آید را به سرعت و بدون اتلاف وقت حل نماید.
 
قرار است در صورت موفقیت این کمیته مشترک، جلسه آنها در آینده نیز ادامه پیدا کند و برای رفع مسائل زوار پاکستانی تلاش صورت بگیرد.
 
گفتنی است ده ها هزار زائر پاکستانی هرساله و در ایام اربعین حسینی از طریق مرز میرجاوه وارد خاک ایران شده و سپس راهی عتبات عالیات می شوند.
 
در سال های گذشته عدم وجود زیر ساخت مناسب به خصوص در سمت پاکستان باعث بروز مشکلات زیادی برای زوار می شد.