هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 10:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 28 شهريور 1398 ساعت 12:51
پنجشنبه 28 شهريور 1398 12:41 ساعت
2019-9-19 12:51:33
شناسه خبر : 327300
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن سخنرانی در سومین نشست کمیته المپیک کشورهای آسیا در آسیای مرکزی، با رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری قزاقستان دیدار و گفت‌و‌گو نمود.
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن سخنرانی در سومین نشست کمیته المپیک کشورهای آسیا در آسیای مرکزی، با رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری قزاقستان دیدار و گفت‌و‌گو نمود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، آقای صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان که جهت شرکت در سومین نشست کمیته المپیک کشورهای آسیا در ناحیه آسیای مرکزی به جمهوری قزاقستان سفر کرده است، عصر روز گذشته (چهارشنبه 26 شهریور) در این نشست سخنرانی نمود.
 
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در این نشست، ضمن معرفی توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ورزش، بر توسعه همکاری‌ها میان کشورمان و کشورهای حوزه آسیای مرکزی تأکید کرد. وی در این نشست پیشنهاد برگزاری المپیاد ورزشی کشورهای آسیای مرکزی را مطرح نمود که با استقبال کشورهای عضو مواجه و مورد پذیرش قرار گرفت.
 
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان همچنین عصر روز گذشته با آقای تیمور کولیبایف رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری قزاقستان دیدار و در خصوص توسعه همکاری های ورزشی میان دو کشور گفتگو نمود. وی در این دیدار اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه سوم در ورزش آسیا است و در بسیاری از ورزش‌ها همچون کشتی، جودو، والیبال، وزنه برداری و ... در میان مدعیان جهانی است. وی افزود جمهوری قزاقستان نیز در برخی از ورزش‌ها توانمند بوده و دارای رتبه‌های جهانی است و این توانمندی‌ها می تواند همکاری‌های ورزشی میان دو کشور را ارتقا دهد.
 
آقای کولیبایف نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در جمهوری قزاقستان، در خصوص استفاده از ظرفیت‌های ورزشی دو کشور و توسعه همکاری‌ها اعلام آمادگی نمود.
 
روسای کمیته ملی المپیک ایران و قزاقستان همچنین در حاشیه این نشست، یادداشت تفاهم همکاری دو جانبه را امضا نمودند.
 
جمهوری اسلامی ایران، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان و افغانستان از اعضای کمیته المپیک کشورهای آسیا در حوزه آسیای مرکزی هستند.