هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 اسفند 1398
ساعت 15:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 28 شهريور 1398 ساعت 12:24
پنجشنبه 28 شهريور 1398 11:08 ساعت
2019-9-19 12:24:32
شناسه خبر : 327289
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان گفت: وضعیت تجهیزات درون مدارس راضی‌کننده نیست و یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما مناسب نبودن وسایل سرمایشی در کلاس‌ها است که برای برطرف کردن این مشکل از سازمان نوسازی مدارس کشور در حال پیگیری هستیم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان گفت: وضعیت تجهیزات درون مدارس راضی‌کننده نیست و یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما مناسب نبودن وسایل سرمایشی در کلاس‌ها است که برای برطرف کردن این مشکل از سازمان نوسازی مدارس کشور در حال پیگیری هستیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، علی قربانی در جلسه شورای آموزش‌ و پرورش اظهار داشت: 254 پروژه با 860 کلاس با زیربنای بیش از 85 هزار مترمربع و با اعتباری بالغ‌بر 130 میلیارد تومان آماده افتتاح است.
 
وی با بیان این‌که استان به لحاظ تحویل پروژه در رتبه دوم یا سوم کشور قرار دارد، افزود: ادارات آموزش‌ و پرورش شهرستان‌ها در بحث اسکان، تهیه غذا و کمک به سیل‌زدگان پیش‌قدم بودند.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان گفت: حدود 20 مدرسه احداثی ظرف دو هفته آینده آماده بهره‌برداری می‌شود و پروژه‌های بزرگ به‌تدریج تا آذرماه آماده می‌شود که برای تأخیر به‌وجود آمده هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌ها انجام‌ شده است.
 
قربانی عنوان کرد: خیرین در ساخت مدارس حدود 30 میلیارد تومان کمک کردند اما خبر خوب این بود که 40 میلیارد تومان جهت احداث 40 مدرسه جدید با 160 کلاس درس در مناطق سیل‌زده جمع‌آوری شد.
 
وی با اشاره به این‌که خسارت وارد شده به مدارس مسجدسلیمان حدود 70میلیارد تومان برآورد شده تصریح کرد: 48 مدرسه آسیب‌دید که 35 مدرسه تعمیری بودند به‌دلیل زمان کمی که برای جبران خسارات زلزله وجود داشت از بسیج سازندگی کمک گرفته شد که در قالب گروه‌هایی به تعمیر 35 مدرسه پرداختند.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان ادامه داد: 13 مدرسه سنگی وجود دارد که باید تخریب شود، از خیرینی که در ماجرای سیل کمک کرده بودند در حادثه زلزله نیز کمک دریافت شد و هزینه ساخت 5 مدرسه را قبول کردند که در تاریخ 3 مهرماه کلنگ‌زنی می‌شود.
 
قربانی با اشاره به این‌که 25 میلیارد تومان پروژه جدید در مسجدسلیمان تعریف شده است اظهار داشت: با اجرای این پروژه‌ها وضعیت بهتر می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در تابستان امسال تعمیرات 1000 کلاس درس با مبلغ 50 میلیارد تومان انجام شد که امسال با توجه به محدودیت پرداخت مدارسی که شرایط حادتری داشتند در اولویت قرار گرفتند.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان با بیان این‌که  در زمینهٔ خرید و توزیع تجهیزات با مشکل جدی روبه‌رو هستیم گفت: وضعیت تجهیزات درون مدارس راضی‌کننده نیست، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما مناسب نبودن وسایل سرمایشی در کلاس‌ها است که برای برطرف کردن این مشکل از سازمان نوسازی مدارس کشور در حال پیگیری هستیم.
 
قربانی با بیان این‌که در استان 350 کلاس کانکسی وجود داشت ادامه گفت: طرح برچیدن کانکس‌ها از 2 سال قبل شروع شد که قرار بود تا مهرماه همه آن‌ها جمع‌آوری شوند اما به‌دلیل مشکلاتی که در تابستان پیشامد متأسفانه 100کانکس دیگر هنوز باقی‌مانده است، 50 کانکس تا آخر آبان‌ماه و 50 کانکس دیگر را تا دی‌ماه کاملاً جمع‌آوری می‌شود.