هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 21:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 28 شهريور 1398 ساعت 11:06
پنجشنبه 28 شهريور 1398 10:56 ساعت
2019-9-19 11:06:09
شناسه خبر : 327279
رئیس کل دادگستری استان ایلام از استقرار شعب ویژه دادسرا و دادگاه در پایانه مرز مهران در اربعین ۹۸ خبر داد.
رئیس کل دادگستری استان ایلام از استقرار شعب ویژه دادسرا و دادگاه در پایانه مرز مهران در اربعین ۹۸ خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم ، علی دهقانی  صبح امروز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: به جهت ارائه خدمات قضایی، حفظ شأن و کرامت در برخورد با زائران اربعین حسینی شعب دادسرا و داگاه در پایانه مرزی مهران به صورت 24 ساعته استقرار و فعالیت خود را در ایام اربعین انجام می‌دهد.
 
رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: مراجعه‌کنندگان به دادگستری آخرین مرجع و پناهگاه‌شان دستگاه قضایی است و باید کرامت انسانی و حقوق شهروندی آنان حفظ شود.
 
دهقانی بیان کرد: بی‌احترامی به زائران حسینی در مرز مهران پذیرفتنی نیست، چنانچه موردی مشاهده شود دستگاه قضایی با شدت باعاملین برخورد خواهد کرد.
 
وی اضافه کرد: دستگاه قضا تمام سعی خود را کرده که وظایف ذاتی خود را به‌خوبی انجام دهد و در این راستا بی‌نظمی و ناامنی در مرز مهران را قبول نمی‌کند.
 
رئیس کل دادگستری استان ایلام تصریح کرد: کار قضاوت با بقیه امور متفاوت است و شأن و منزلتی والا دارد، بنابراین در جهت رضای خداوند که قطعاً به رضای مردم منتهی می‌شود استفاده شود و  قدر این جایگاه را حفظ کنیم.
 
وی ادامه داد: هر انسانی به واسطه انسان بودنش دارای کرامتی است که باید حفظ شود و حتی متهمی که بازداشت می‌شود هم باید کرامتش حفظ شود.
 
این مقام ارشد قضایی استان ایلام خاطرنشان کرد: از ظرفیت‌های موجود در دستگاه قضا جهت پیشگیری از وقوع جرم استفاده  شود و همه ادارات و نهادهایی که قانون بر آنها تکلیف کرده باید به موضوع پیشگیری از وقوع جرم ورود کنند.