هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 28 شهريور 1398 ساعت 10:05
پنجشنبه 28 شهريور 1398 09:52 ساعت
2019-9-19 10:05:46
شناسه خبر : 327269
منابع خبری اعلام کرد که در حمله انتحاری طالبان در مقابل ریاست امنیت ملی ولایت «زابل» ۱۱ نفر کشته و بیش از ۸۵ تن نیز زخمی شدند.
منابع خبری اعلام کرد که در حمله انتحاری طالبان در مقابل ریاست امنیت ملی ولایت «زابل» ۱۱ نفر کشته و بیش از ۸۵ تن نیز زخمی شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «رحمت‌الله یارمل» والی «زابل» اعلام کرد که در حمله انتحاری که در نزدیکی ریاست امنیت ملی زابل واقع در شهرستان «قلات» رخ داد 7 نفر کشته و بیش از 85 تن دیگر نیز زخمی شدند.
 
به گفته وی ساختمان بیمارستان ولایتی زابل نیز در نزدیکی محل انفجار قرار داشته و بر اثر این حمله انتحاری آسیب دیده است.
 
در حالی که این مقام محلی افغان شمار تلفات این حمله را 7 نفر اعلام کرده برخی منابع خبری می‌گویند که بر اثر این انفجار دستکم 11 نفر کشته و بیش از 85 تن دیگر نیز زخمی شدند.
 
«قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفت اما جزئیاتی درباره تلفات آن اعلام نکرد.
 
گفتنی است که پس از لغو مذاکرات آمریکا با طالبان و با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری حملات این گروه در سراسر افغانستان تشدید شده است.
 
حمله روز گذشته طالبان در برابر ساختمان منابع انسانی وزارت دفاع افغانستان در کابل 22 کشته و 38 زخمی برجا گذاشت و دیگر حمله این گروه در شهرستان «چاریکار» ولایت «پروان» نیز منجر به کشته شدن 24 نفر و زخمی شدن بیش از 30 تن شد.