هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 26 مرداد 1399
ساعت 01:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 شهريور 1398 ساعت 14:23
چهارشنبه 27 شهريور 1398 14:03 ساعت
2019-9-18 14:23:51
شناسه خبر : 327212
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از طرح موضوع حذف عنوان "شهید" از برخی تابلوهای سطح کشور در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از طرح موضوع حذف عنوان "شهید" از برخی تابلوهای سطح کشور در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، چندی است که اخباری با عنوان حذف کلمه شهید از تابلوهای خیابان‌های تهران، معابر و کوچه‌ها از سوی رسانه‌ها منتشر شده است؛ این اخبار و اقدامات پیرو آن، واکنش مردمی را برانگیخته است و برخی از این واکنش‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، دست به دست می‌شوند؛ البته پس از گسترش مناطقی که عنوان شهید از تابلوهای معابر آنها حذف شده‌ است، مسئولان مختلف در مورد آن واکنش نشان داده‌اند. با توجه به اهمیت موضوع، واکنش و اقدام دستگاه‌های متولی فرهنگ ایثار و شهادت و در کنار آن نمایندگان مجلس نیز برای مردم اهمیت ویژه‌ای دارند.
 
نصرالله پژمانفر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اقدام نمایندگان مجلس در واکنش به حذف عنوان شهید از تابلو برخی معابر و خیابان‌ها گفت: به زودی در جلسه‌ فراکسیون دفاع مقدس دستور پیگیری این موضوع را می‌دهیم تا نامه زده شود و شاهد تکرار دوباره چنین اتفاق‌هایی نباشیم. موضوع را نیز در کمیسیون فرهنگی پیگیری خواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه عمدی و غیر عمدی بودن این عمل از زشتی و بدی آن نمی‌کاهد افزود: کار از اساس اشتباه بوده و عمدی و غیر عمدی بودن آن از بدی عمل نمی‌کاهد. من به عنوان کسی که مدیریتی در حوزه مسائل فرهنگی دارد، انتظار دارم جلوی این اقدام گرفته شود. در کنار این باید کار فرد خاطی اصلاح و جبران شود و با او برخورد مقتضی صورت بگیرد، اگر هم اتفاق غیر عمدی است، کار غلط اصلاح شود.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تقدیس غربی‌ها از سربازان کشته شده در جنگ گفت: غربی‌ها در نظر دارند هرچه تداعی کننده جنگ و دوران دفاع مقدس است از ذهن و خاطر مردم ولو اگر تنها اسمش باشد برداشته شود، در صورتی که خودشان برعکس این کار را انجام می‌دهند و در خیلی از کشورهای اروپایی برای سربازان، فضاهایی در نظر گرفته شده و مراسمات یادبود برگزار می‌شود.
 
پژمانفر در ادامه تصریح کرد: هویت ما با نام شهدا و ایثارگران گره خورده و قطعاً تا روزی که این کشور مسیر خودش را ادامه می‌دهد نام و یاد شهدا باید حفظ شود. شهدای ما اسطوره هستند و باید برای نسل‌های بعدی داشته‌های ما به عنوان یک سرمایه بزرگ نگهداری و صیانت شود. انتظار ما از مردم این است با مشاهده چنین اتفاقی در هر نقطه از کشور موضوع را با نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون‌های ایثارگران و کمیسیون فرهنگی درمیان گذاشته و اطلاع رسانی کنند.