هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 مهر 1399
ساعت 13:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 شهريور 1398 ساعت 13:57
چهارشنبه 27 شهريور 1398 13:45 ساعت
2019-9-18 13:57:33
شناسه خبر : 327195
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهار داشت اظهارات روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه طی کنفرانس مطبوعاتی در آنکارا، بیانگر اجماع درباره موضوع بیهوده بودن جنگ یمن است.
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اظهار داشت اظهارات روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه طی کنفرانس مطبوعاتی در آنکارا، بیانگر اجماع درباره موضوع بیهوده بودن جنگ یمن است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم ، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، روز گذشته در توییتر به اظهارات روسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران در نشست سه‌جانبه در آنکارا، درخصوص یمن واکنش نشان داد.
 
الحوثی در واکنش به صحبت‌های «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه نوشت: «اظهارات اردوغان با درک عمیق واقعیت مطرح شد و بیانگر موضع مثبت و درست او بود که به دور از نظریه‌های کارشناسان ائتلاف متجاوز برای اهداف غیرواقعی مطرح شد که جز ویرانی و کشتار تعمدانه چیز دیگری به همراه ندارند.»
 
الحوثی در توییت جداگانه‌ای در واکنش به اظهارات «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران نیز گفت: «اظهارات رئیس‌جمهوری ایران، ترکیه و روسیه بیانگر اجماع درباره موضوع بیهوده بودن جنگ است. سخنان آنها در کنفرانس مطبوعاتی معانی خاص خود را دارد و سخنانی پوچ نبوده بلکه مواضع محاسبه شده و ویژه است».
 
رئیس‌جمهوری ترکیه طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتایان روسی و ایرانی خود در آنکارا درباره حملات اخیر انصارالله به تاسیسات نفتی در عربستان سعودی اظهار نظر کرد و گفت: «یمن باید در اسرع وقت بازسازی را آغاز کند؛ این کشور دیگر قادر به ایستادن روی پای خود نیست. باید به یاد داشته باشیم که چه کسی اول یمن را بمباران کرد؟ خواهیم دید که فاجعه از کجا آغاز شد.»
 
ولادیمیر پوتین نیز در این کنفرانس به عربستان سعودی به دلیل ضعف دستگاه‌های نظامی‌اش و سامانه پدافند هوایی آمریکا در برابر حملات انصارالله طعنه زد و به ریاض پیشنهاد خرید تسلیحات روسی را داد.
 
رئیس‌جمهوری روسیه گفت: «همان‌طور که ایرانی‌ها اقدام کردند و از روسیه اس- 300 خریدند و اردوغان هم اس- 400 یا تریوموف خریداری کرد؛ چرا که آنها (سامانه پدافند موشکی روسیه) به صورت مطمئن از عربستان دفاع خواهد کرد.»