هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 25 مرداد 1399
ساعت 23:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 شهريور 1398 ساعت 12:35
چهارشنبه 27 شهريور 1398 12:17 ساعت
2019-9-18 12:35:02
شناسه خبر : 327181
وزیر نفت هند اعلام کرد این کشور پس از افزایش قیمت نفت به دنبال حمله به تاسیسات نفتی عربستان، به دنبال افزایش واردات نفت از روسیه است.
وزیر نفت هند اعلام کرد این کشور پس از افزایش قیمت نفت به دنبال حمله به تاسیسات نفتی عربستان، به دنبال افزایش واردات نفت از روسیه است.
 
 به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، وزیر نفت هند اعلام کرد این کشور پس از افزایش قیمت نفت به دنبال حمله به تاسیسات نفتی عربستان که تولید نفت آن را نصف کرده ، به دنبال افزایش واردات نفت از روسیه است.
 
 روسیه در تلاش است سهم بازار  رو به رشد هند را در رقابت با عربستان سعودی، قطر و امارات به دست آورد.
 
دارمندرا پرادهان گفت با مدیر عامل شرکت تولید کننده نفت رزنفت دیدار کرده و چهار شرکت هندی قرار است سرمایه‌گذاری خود را در میادین نفتی روسیه افزایش دهند.
 
 وزیر نفت هند به دنبال حمله های روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان که تولید نفت این کشور را متوقف کرده،  تلاش می‌کند  نگرانی ها در مورد عرضه نفت را برطرف کند. وی می گوید مطمئن است که هند، سومین مصرف کننده بزرگ نفت دنیا ، منابع متنوعی برای تأمین نفت خام دارد.
 
 شرکت رزنفت روسیه اطمینان داد در مورد افزایش احتمالی عرضه نفت به پالایشگاه‌های هندی مذاکره شده است.
 
 رزنفت و دولت هند همچنین در مورد توسعه نایارا انرژی، شرکتی که رزنفت در آن حداکثر سهم را دارد مذاکره کردند.
 
 رزنفت اعلام کرد این کنسرسیوم در حال بررسی افزایش تولید پالایشگاهی در پالایشگاه وادینار هند است.
 
 این کنسرسیوم در مرحله اول متعهد به 850 میلیون دلار سرمایه گذاری در ساخت یک واحد پتروشیمی طی دو سال شده است.
 
رزنفت همچنین اعلام کرد پروژه‌های مشترک مخصوصاً پروژه نفت و گاز ساخالین 1 و میادین نفتی یاریاخ و ونکور روسیه مورد بررسی قرار گرفته اند.
 
 عربستان سعودی بزرگترین صادر کننده نفت دنیا و دومین عرضهکننده بزرگ نفت خام به هند پس از عراق است. هند در ماه جولای سهم خاورمیانه را در کل واردات نفت خود از 60 درصد سال گذشته به 56 درصد کاهش داد و سهم واردات از آفریقا و آمریکا را بالا برد.