هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 23 آبان 1398
ساعت 06:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 شهريور 1398 ساعت 12:03 2019-9-18 12:03:11
شناسه خبر : 327168
رئیس شبکه بهداشت استان آذربایجان شرقی از افزایش میزان آموزش های قبل و هنگام ازدواج از یک روز به ۲ روز خبر داد.
 رئیس شبکه بهداشت استان آذربایجان شرقی از افزایش میزان آموزش های قبل و هنگام ازدواج از یک روز به ۲ روز خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، عباسعلی درستی، ظهر امروز در همایش آموزشی توجیهی همکاری بین دستگاهی در مشاوره های هنگام ازدواج ابراز داشت: آموزش های قبل و هنگام ازدواج یک روزه بود که قرار است به آموزش های ۲ روزه تبدیل شود.
 
وی با اشاره به اینکه ۴ دستگاه در برگزاری آموزش های هنگام ازدواج مشارکت دارند، عنوان کرد: دستگاه های دادگستری در حوزه حقوق خانواده، بهزیستی در حوزه روانشناختی و روانشناسی، نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه و سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه اخلاق و احکام خانواده و دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت و آموزش های جنسی دخیل هستند.
 
دبیر همایش آموزشی توجیهی همکاری بین دستگاهی مشاوره های هنگام ازدواج اظهار داشت: این آموزش ها در مراکز آموزش قبل از ازدواج ارائه می شود و زوجین در روز اول مراجعه آزمایش های لازم را انجام و در روز دوم، آموزش های هنگام ازدواج به آن ها ارائه می شود.
 
درستی با اشاره به تعداد مربیان فعال در حوزه آموزش ازدواج در استان تصریح کرد: تعداد ۲۰۰ نفر در شهرستان های مختلف آموزش های هنگام ازدواج را به عهده دارند و تربیت مربیان در این حوزه همچنان ادامه دارد.
 
 رئیس شبکه بهداشت استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به تعداد مراکز آموزش هنگام ازدواج در استان اظهار داشت: در تبریز ۲ مرکز و در هر شهرستان استان نیز یک مرکز اختصاصی به این آموزش ها اختصاص پیدا کرده است.