هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 08:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 شهريور 1398 ساعت 13:34
سه شنبه 26 شهريور 1398 13:14 ساعت
2019-9-17 13:34:55
شناسه خبر : 327105
سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران درباره حذف عنوان شهید از برخی معابر، توجیهاتی ارائه کردند که اصلا قانع‌کننده نبود.
سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران درباره حذف عنوان شهید از برخی معابر، توجیهاتی ارائه کردند که اصلا قانع‌کننده نبود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در ادامه دهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری درباره پرونده‌ مرتبط با حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: این پرونده‌ها دو بخش دارد؛ بخشی مشمول اخلال در نظام اقتصادی یا مایحتاج عمومی مردم است و در شعب ویژه رسیدگی می‌شود مانند پرونده‌ای که الان در حال رسیدگی است و در سایر موارد نیز رسیدگی‌های ما در دادسرای جرایم پزشکی تخصصی است.
 
سخنگوی قوه‌قضائیه در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین وضعیت پرونده مدیرعامل ایران خودرو گفت: این پرونده هنوز در دادسراست و تاکید هم شده که به صورت ویژه با دقت و بررسی همه ابعاد موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد و هنوز منتهی به تصمیم نهایی نشده است.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر حذف عنوان شهید از نام خیابان‌ها و اینکه آیا مدعی‌العموم ورود کرده است یا خیر گفت: خوشبختانه افکار عمومی جامعه و کسانی که خود را مدیون شهدای انقلاب و دفاع مقدس و مدافع حرم می‌دانند نسبت به این اقدام عکس‌العمل نشان دادند و خودشان همت کردند. توجیهاتی را نیز برخی دست‌اندرکاران مربوطه بیان کردند که اصلاً قانع کننده نبود. اقتضا می‌کند که نام و عنوان شهید در جای جای کوچه و خیابان‌های ما بدرخشد. بعضا می‌گویند دست‌های پشت پرده هست و مشغول بررسی هستند ولی تا الان پرونده قضایی در این ارتباط تشکیل نشده است.
 
اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگری درباره اخبار مطرح شده در خصوص جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی و اظهارات مطرح شده مبنی بر گلایه رئیس جمهور مبنی بر برخوردهای جناحی در پرونده‌های اقتصادی اظهار کرد: ما در قوه‌قضائیه معتقدیم که مفاسد جریان، جناح، اشخاص و مقامات نمی‌شناسد. در پرونده‌های اخیر نیز اگر قرار به خط‌کشی باشد از جناح‌های مختلف تحت تعقیب قرار گرفتند و عملکرد ما خلاف ادعای برخورد جناحی قوه‌قضائیه را اثبات می‌کند. اعلام کردیم هرکس از مقامات دولتی و غیردولتی چه در اداره تحت مسئولیت چه حزب و جناح خود، اگر مفاسد اطلاعی دارد به ما منعکس کند، رسیدگی می‌کنیم. آنجا هم همین حرف بوده که اگر فسادی از دیگری سراغ دارید اطلاع بدهید. آمادگی داریم این قبیل مفاسد را مربوط به هر شخص و جریانی را رسیدگی کنیم. من عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی نیستم اما مطلبی که از آن جلسه مطرح شد، مطلب صحیح و دقیقی نبود.