هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 06:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 شهريور 1398 ساعت 12:25
سه شنبه 26 شهريور 1398 12:11 ساعت
2019-9-17 12:25:47
شناسه خبر : 327096
فعال فرهنگی و اجتماعی حوزه زنان گفت: متأسفانه چیزی‌که امروز ما از زنان فعال در حوزهٔ دولت و مسؤولین مشاهده می‌کنیم تنها ادعای دفاع از حقوق زن و خانواده است
فعال فرهنگی و اجتماعی حوزه زنان گفت: متأسفانه چیزی‌که امروز ما از زنان فعال در حوزهٔ دولت و مسؤولین مشاهده می‌کنیم تنها ادعای دفاع از حقوق زن و خانواده است
 
طاهره‌بیگم سیدی، فعال فرهنگی و اجتماعی،  در رابطه با مطالبات اصلی بانوان در کشور گفت: انقلاب ما سبقهٔ دینی داشت؛ زیرا این انقلاب، انقلاب ارزش‌ها بود و دلیل وقوع آن بازگرداندن ارزش‌های دینی به ایران اسلامی بود که در نظام شاهنشاهی ذبح شده بودند.
 
وی ادامه داد: به عقیدهٔ بنده مطالبهٔ حقیقی یک بانوی مسلمان ایرانی حفظ ارزش‌ها و هویت زنانهٔ یک بانوی مسلمان است، بنده معتقدم نباید به برخی ناهنجاری‌های ظاهری جامعه بسنده کنیم، زیرا برخلاف ظاهر شهر و کشور که عده‌ای با بی‌حجابی و بدحجابی ارزش‌ها را زیر سؤال برده‌اند، اما هم‌چنان بنیان دینی زنان ما یک بنیان ارزشی اصیل است و در بطن شهر بانوانی که در حال تربیت فرزندان خود و انجام وظیفهٔ مادری و همسری هستند، اکثریت جامعه را تشکیل می‌دهند.
 
سیدی افزود: در حال حاضر نقطه‌ای که از جانب دشمنان خارجی و برخی فتنه‌گران داخلی در خطر است، همین هویت زنانهٔ بانوان مسلمان است که در حال خدشه‌دار شدن است.
 
مشکل اصلی بانوان در حوزهٔ تسهیلات ازدواج و اشتغال است
 
سیدی در رابطه با مشکلات اصلی بانوان در عصر حاضر اظهار کرد: مسائلی که امروز در اولویت مشکلات زنان جامعهٔ ماست، مربوط به تسهیلات ازدواج دختران، اشتغال دختران تحصیل‌کرده، بیمهٔ زنان سرپرست خانوار، مسائل تحکیم بنیان خانواده، پیشگیری از طلاق و جلوگیری از ازیاد اعتیاد زنان در کشور است که به‌نظر می‌رسد از طرف متولیان امر به‌شدت مورد غفلت واقع شده است.
 
این فعال اجتماعی اذعان کرد: متأسفانه چیزی‌که امروز ما از زنان فعال در حوزهٔ دولت و مسؤولین مشاهده می‌کنیم تنها ادعای دفاع از حقوق زن و خانواده است، این در حالی است که هیچ‌کدام از مسائلی که مدنظر قرار می‌دهند جزو اولویت‌های حداکثر بانوان جامعه نیستند.
 
وی خاطرنشان کرد: بحث ازدواج زیر 15 سال که اکنون تا این اندازه از جانب مجلس مورد پیگیری قرار گرفته است، چند درصد مشکل بانوان جامعهٔ ماست؟ البته این مسئلهٔ قابل توجهی است، اما اگر آن را ردیابی کنیم به سند 2030 بازمی‌گردد، یا برای مثال موضوع رفتن بانوان به استادیوم، خواستهٔ چند درصد بانوان است و اگر این مسئله محقق شود چند درصد از بانوان ما از آن استقبال می‌کنند و در نهایت چه تأثیری در هویت بانوان ما و حل مسائل زندگی، اشتغال، تحصیلات و ازدواج دختران ما خواهد داشت؟
 
این فعال فرهنگی تصریح کرد: بنده معتقدم دفاع ظاهری برخی بانوان مسؤول از حقوق زن و خانواده باعث شده بسیاری از مطالبات واقعی زنان و دغدغه‌های اصیل آنان به مسلخ برده شود، البته ظاهر این امر دفاع از حقوق زنان است اما در باطن آن پیگیری فتنهٔ براندازی نظام جمهوری اسلامی و ناکارآمد جلوه دادن آن مشاهده می‌شود.
 
بانوان باید با بصیرت بیشتر اخبار را دنبال کنند
 
سیدی در ادامه ضمن توصیهٔ بانوان جامعه به حفظ تقوا و عفت، گفت: به تمام بانوان و علی‌الخصوص دختران جوانی که اخبار را از طریق فضای مجازی دنبال می‌کنند توصیه می‌کنم با دقت بیشتر، اطلاعات قوی‌تر، نگاه بازتر و بصیرت بیشتری خبرها را دنبال کنند تا با مقایسهٔ عملکرد مدافعین ظاهری حقوق بانوان متوجهٔ این توطئه‌ها و فتنه‌گری‌ها شوند.
 
وی در پایان عنوان کرد: در حوادث و اتفاقاتی که در کشور رخ می‌دهد و رسانه‌ها را در بر می‌گیرد، مسائل سیاسی یا مسئلهٔ چپ و راست مطرح نیست، بلکه اصلی‌ترین نکته در این پروژه‌ها ذبح ارزش‌ها و ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است که امیدواریم توطئه‌های دشمنان خارجی و فتنه‌گران داخلی مانند گذشته به خودشان بازگردد.