هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 17 خرداد 1399
ساعت 05:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 شهريور 1398 ساعت 12:22
سه شنبه 26 شهريور 1398 12:10 ساعت
2019-9-17 12:22:07
شناسه خبر : 327091
صحن حضرت زهرا(ع) در حرم علوی امسال با ظرفیتی بالغ بر ۷۰هزارنفر پذیرای زائران اربعین حسینی(ع) است و علاوه بر اسکان، تغذیه زائران نیز پیش‌بینی شده است.
صحن حضرت زهرا(ع) در حرم علوی امسال با ظرفیتی بالغ بر ۷۰هزارنفر پذیرای زائران اربعین حسینی(ع) است و علاوه بر اسکان، تغذیه زائران نیز پیش‌بینی شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی(ع) برنامه‌ریزی‌ها به‌منظور پذیرایی از زائران حسینی در عراق در حال انجام است.
 
با‌توجه‌ به اینکه مبدأ زائران حسینی نجف اشرف است‌و عاشقان اهل‌بیت(ع) از این شهر مقدس به‌سمت کربلا مشرف می‌شوند، علاوه بر موکب‌های مختلف و منازل مردم نجف اشرف، در صحن حضرت زهرا(ع) حرم علوی مقدمات پذیرایی از زائران مهیا می‌شود. صحن حضرت زهرا(ع) که هم‌اکنون تکمیل شده و نازک‌کاری آن در حال انجام است، یکی از محل‌های استقرار زائران حسینی به‌شمار می‌رود که در چند سال اخیر با وجود تکمیل نبودن پذیرای بسیاری از زائران بوده است.
 
البته امسال با تکمیل بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(ع) و تجهیز آن به سیستم گرمایشی و سرمایشی، زائران در این صحن به‌مساحت 100 هزار مترمربع اسکان داده می‌شوند.
 
یوسف افضلی معاون دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین  با اشاره به آمادگی صحن حضرت زهرا(ع) برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی اظهار داشت: امسال فضایی بالغ بر 100 هزار متر برای اسکان زائران اربعین در صحن حضرت زهرا(ع) پیش‌بینی شده است که زائران با حضور در این صحن می‌توانند پشت حرم امیرالمؤمنین(ع) اسکان یافته و‌ گنبد حرم علوی را نیز از طبقه دوم آن مشاهده کنند.
 
وی از تجهیز صحن حضرت زهرا(ع) برای استراحت زائران خبر داد و گفت: علاوه بر مفروش کردن و همچنین سیستم سرمایشی و گرمایشی، پتوهایی برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است.
 
افضلی با بیان اینکه امسال صحن حضرت زهرا(ع) حرم علوی برای اسکان 70 هزار نفر از زائران اربعین آماده می‌شود، خاطرنشان کرد: در بخش‌های مختلف این صحن امکان اسکان برای بیش از 70 هزار نفر در ایام اربعین دیده شده که به‌منظور تأمین تغذیه آن‌ها نیز موکب‌هایی در اطراف حرم جانمایی شده است.
 
صحن حضرت زهرا(ع) به‌دست مهندسان توانمند کشورمان طراحی و احداث شده است و به‌زودی این صحن به‌طور کامل تکمیل و افتتاح خواهد شد.