هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 خرداد 1399
ساعت 19:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 شهريور 1398 ساعت 10:19
دوشنبه 25 شهريور 1398 10:10 ساعت
2019-9-16 10:19:36
شناسه خبر : 326981
رئیس فدراسیون هندبال با تاکید بر اینکه ابلاغ اخیر دولت خلاف اساسنامه بوده و باعث دولتی محسوب شدن فدراسیون‌ها می‌شود، گفت: دولت با قوانین دست و پاگیر برای ورزش مانع تراشی می‌کند.
رئیس فدراسیون هندبال با تاکید بر اینکه ابلاغ اخیر دولت خلاف اساسنامه بوده و باعث دولتی محسوب شدن فدراسیون‌ها می‌شود، گفت: دولت با قوانین دست و پاگیر برای ورزش مانع تراشی می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، «ابلاغ دولت وافتادن ورزش از چاله به چاه/همه چیز بااجازه بانک مرکزی» عنوان گزارش خبرگزاری مهر است که در آن به موضوع ابلاغ دولت برای افتتاح حساب فدراسیون ها در بانک مرکزی اشاره شده و اینکه به واسطه واریز و برداشت از این حساب، از این پس قوانین دولتی در مورد فدراسیون ها هم اجرا می شود. 
 
علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال از منتقدان به این قانون است که باعث چالشی جدید برای ورزش می شود. وی با اشاره به نتیجه اینگونه قوانین تاکید دارد به جای اینکه  در این اوضاع اقتصادی کمکی به فدراسیون ها شود، روز به روز چالش ها و موانع آنها بیشتر هم می شود. 
 
وی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه فدراسیون ها به لحاظ ساختار و تشکیلات بلاتکلیف هستند، گفت: یک جا نهاد دولتی به حساب می آئیم و تمام قوانین دولتی را در مورد ما اعمال می کنند، یک جا هم غیر دولتی هستیم. هر جا به نفع باشد جهت را همانگونه تعیین می کنند و این مسئله ای است که باعث می شود از آن به شدت متضرر شویم. 
 
رئیس فدراسیون هندبال تصریح کرد: کارمان به جایی رسیده که باید رسیدگی به ماموریت اصلی خود که رسیدگی به ورزش قهرمانی و ارتقای آن است را کنار گذاشته و به صورت مداوم دغدغه مسائلی مانند حساب بانکی، مالیات، بانک مرکزی، بخشنامه و .... داشته باشیم که فقط وقت گیر و بازدارنده هستند. 
 
وی تاکید کرد: فدراسیون ها چاره ای جز افتتاح حساب در بانک مرکزی نداشتند چراکه در غیراینصورت باقی مانده بودجه سال جاری در اختیارمان قرار نمی گرفت. حتی کمیته ملی المپیک هم از این پس بودجه فدراسیون ها را از طریق این حساب ها در اختیارشان قرار می دهد. در این اوضاع که بابت تامین ریال به ریال هزینه های خود مشکل داریم چاره ای نداشتیم جز تبعیت از قانونی که باعث دولتی به حساب آمدن مان می شود. 
 
پاکدل با اشاره به اینکه با عنوان شفاف سازی ملزم به افتتاح حساب در بانک مرکزی شده ایم، خاطرنشان کرد: مگر قبل از این شفاف سازی مالی نبود؟ همه دستگاه های نظارتی و مراجع ذی صلاح تا پیش از این هم روی مسائل مالی فدراسیون ها نظارت داشتند و قاعدتا اگر مشکلی بود، رسیدگی می شد. البته که با مشکل مالیات مواجه بودیم که حتی تا آستانه مسدود شدن حساب‌های‌مان هم پیش رفت اما آیا این راهکار که باعث اعمال قوانین دولتی در فدراسیون ها می شود، درست است؟
 
وی ادامه داد: ورزش نقطه امید و تنها محل دلخوشی برای مردم و جامعه است اما به جای اینکه با ورزش آنهم در این اوضاع بدِ اقتصادی مدارا شود، مدام مشکل تراشی می‌شود. هر روز یک داستان جدید داریم که برای مان مشکل ساز می شود. یک روز مشکل مالیات داریم و حالا هم با موضوع دولتی شدن مواجه هستیم که خلاف اساسنامه است. تکلیف را مشخص کنند که بالاخره دولتی هستیم یا غیردولتی. 
 
رئیس فدراسیون هندبال با بیان اینکه به طور حتم انجام عملیات مالی فدراسیون ها در بانک مرکزی مشکل ساز می شود، خاطرنشان کرد: دولت به جای اینکه به فکر رفع موانع و مشکلات در ورزش باشد، اقداماتی انجام می دهد که باعث افزایش آنها هم می شود. 
 
پاکدل با اشاره به در پیش بودن رقابت های انتخابی المپیک برای هندبال گفت: برای اعزام تیم به این مسابقات کمبودهای مالی زیادی داریم اما کارمان به جایی رسیده که به بدون توجه به چنین دغدغه هایی باید فعالیت های دیگرمان را تعطیل کنیم و فقط به فکر موانع دست و پاگیر باشیم.