هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 08:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 شهريور 1398 ساعت 09:38
دوشنبه 25 شهريور 1398 09:21 ساعت
2019-9-16 09:38:42
شناسه خبر : 326959
رئیس جمهوری آمریکا به تلاش برای استیضاح خود واکنش نشان داد.
رئیس جمهوری آمریکا به تلاش برای استیضاح خود واکنش نشان داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه در پیامی توئیتری به تلاش دموکرات‌ها برای استیضاح خود واکنش نشان داد.
 
رئیس جمهوری آمریکا در این باره نوشت: اکنون دموکرات‌های رادیکال چپ و شریک آنها، رسانه‌های فرومایه دوباره سراغ (قاضی) «برت کاوانا» رفته اند و با صدای بلند از واژه محبوبشان، یعنی استیضاح صحبت می‌کنند.
 
ترامپ در ادامه نوشت: کاوانا مردی بی گناه است که با او به شکلی هولناک رفتار شده است. چه دروغ‌هایی درباره او گفته اند. آن‌ها می‌خواهند با ترساندن کاوانا، او را لیبرال کنند!
 
ترامپ همچنین در توئیت دیگری نوشت: برت کاوانا باید از افراد مسئول به لحاظ قانونی شکایت کند، یا اینکه وزارت دادگستری باید به نجات او بیاید. دروغ‌هایی که درباره او می‌گویند باورنکردنی است. اتهامات دروغ بدون پاسخ متقابل. چه زمانی قرار است این وضع متوقف شود؟ آن‌ها می‌کوشند روی نظرهای کاوانا اعمال نفوذ کنند. نمی‌توان گذاشت چنین چیزی رخ دهد!
 
این در حالیست که «اریک هولدر» وزیر پیشین دادگستری آمریکا محاکمه رئیس جمهور این کشور را پس از پایان دوره ریاست جمهوری‌اش محتمل عنوان کرد.
 
 وزیر دادگستری سابق آمریکا در عین حال گفته بود: محاکمه کردن فردی که سالها رئیس جمهور  بوده، هزینه بالقوه ای برای کشور در پی خواهد داشت و ما  باید این موضوع را درک کنیم.
 
این اظهارات پس از آن عنوان می‌شود که هفته گذشته کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا با انجام اقدامات لازم برای تحقیقات پیرامون انجام استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور موافقت کرد.
 
بر این اساس یکی از مهمترین گام‌های مجلس نمایندگان برای استیضاح ترامپ به پیش رفت و رئیس جمهور آمریکا یک گام به استیضاح در کنگره نزدیک تر شد.
 
از سوی دیگر اقدام کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در حالی صورت گرفته که برخی از مهمترین سران دموکرات با استیضاح ترامپ همچنان مخالفند.
 
همچنین با وجود اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان، اما با توجه به تسلط جمهوری‌خواهان بر اکثریت کرسی‌های مجلس سنای این کشور، استیضاح ترامپ روند پچیده و دشواری را در پیش خواهد داشت.
 
در صورتی که مجلس نمایندگان موفق به تصویب کامل طرح استیضاح ترامپ شود، این درخواست به مجلس سنا خواهد رفت و مجلس سنا روند استیضاح را با طرح سوالاتی در جلسات علنی با رئیس جمهور آغاز خواهد کرد.