هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 10:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 شهريور 1398 ساعت 14:28
يكشنبه 24 شهريور 1398 14:20 ساعت
2019-9-15 14:28:06
شناسه خبر : 326932
فرمانده سپاه هرمزگان گفت: رژه هفته دفاع مقدس امسال در مرکز هرمزگان همزمان با تهران به صورت ملی برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه هرمزگان گفت: رژه هفته دفاع مقدس امسال در مرکز هرمزگان همزمان با تهران به صورت ملی برگزار می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سرهنگ پاسدار اباذر سالاری امروز در نشستی خبری به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس با بیان اینکه دفاع مقدس و مقاومت بی‌نظیر ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی در تاریخ جنگ‌های جهان بی‌مثال است اظهار داشت: در این هشت سال نه تنها ملت ایران پیام مقاومت خود را به جهان مخابره کرد بلکه همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند انقلاب اسلامی به واسطه دفاع مقدس به جهان صادر و ابهت شرق و غرب را شکست.
 
وی با بیان اینکه دفاع مقدس زرین‌ترین برگ از تاریخ انقلاب است ادامه داد: امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی را مدیون دفاع مقدس و پیامی هستیم که توسط فرزندان و جوانان این مرز و بوم به دنیا مخابره شد.
 
فرمانده سپاه هرمزگان گفت: در آن‌ها و در سال‌های پس از انقلاب با کمترین امکانات و در محدودیت کامل آن چنان دفاع کردیم به نحوی که در تامین بسیاری از سلاح‌ها و ادوات نظامی در مضیقه بودیم اما امروز ایران اسلامی به یمن تلاش‌های جوانان خود و هدایت‌های رهبری به نقطه‌ای از اقتدار در تامین تسلیحات خود در حوزه دفاعی رسیده که نام ایران به عنوان یکی از قدرت‌های دفاعی جهان بر سر زبان‌ها افتاده است.
سالاری یادآور شد: امروز در حوزه سیاسی نظامی دنیا اینکه کسی بخواهد با آمریکا مخالفت کند مثل یک رویا است اما جوانان این مرز و بوم و روحیه پایداری رهبری سبب شده ما با فناوری‌های بومی خود نه  تنها جلوی استکبار بایستیم بلکه پهپاد آنها را سرنگون کنیم و تعجب تمام جهانیان را در پیش داشته است کما اینکه در دفاع مقدس نیز با ایستادگی ملت غیور و جوانان یک وجب از کشورمان را هم به دشمن ندادیم.
 
وی تاکید کرد: دشمن و دشمنان به خوبی فهمیده‌اند که اگر بخواهند تعرضی داشته باشند، نتیجه آن چه خواهد بود، گواه این مدعا این است که پس از سرنگونی پهپاد و توقیف کشتی انگلیسی بسیاری از متحدان منطقه‌ای آمریکا کلام و رفتارشان به طور کامل عوض شد چرا که متوجه قدرت و صلابت سپاه و سایر نیروهای مسلح ایرانی شدند.
 
سالاری با بیان اینکه بزرگداشت هفته دفاع مقدس از اهمیت بالایی برخوردار است یادآور شد: شعار هفته دفاع مقدس امسال «ما پیروزیم» است و منطبق با این شعار در سراسر استان 400 برنامه مختلف مدون کرده‌ایم که توسط رده‌های سپاه و بسیج اجرایی می‌شود.
 
وی با اشاره برخی از آیتم‌های برجسته هفته دفاع مقدس یادآور شد: شاید مهمترین و بزرگترین برنامه مربوطه در هفته دفاع مقدس امسال برگزاری رژه یگان‌های مختلف در بندرعباس باشد که همزمان با تهران در ابعاد ملی برگزار می‌شود.
 
فرمانده سپاه هرمزگان افزود: رژه دفاع مقدس امسال در بندرعباس با توجه به موقعیت هرمزگان در منطقه با محوریت ارتش و با حضور سایر یگان‌های دریایی، هوایی و زمینی برگزار می‌شود که در بندرعباس دو رژه دریایی و‌ هوایی نیز اجرایی می‌شود.
 
وی به برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در بندرعباس در مدت یک هفته و معرفی عملیات خبیر و اجراهای نمادین حول این عملیات اشاره و افزود: تمام تلاش ما در این هفته و در قالب برنامه‌های مذکور برای معرفی هر چه بیشتر دفاع مقدس و فرهنگ این رویداد تاریخی به نسل جوان است تا بدانند که این کشور و مملکت در چه شرایط و چگونه به این مرحله از اقتدار رسیده است.