هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 12:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 شهريور 1398 ساعت 14:09
يكشنبه 24 شهريور 1398 13:41 ساعت
2019-9-15 14:09:16
شناسه خبر : 326923
معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: پس‌زدگی جمعیت در پایتخت سبب هجوم سیل جمعیت از این شهر و دیگر شهرهای کشور به شهرهای اطراف تهران شده است.
معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: پس‌زدگی جمعیت در پایتخت سبب هجوم سیل جمعیت از این شهر و دیگر شهرهای کشور به شهرهای اطراف تهران شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، مهدی جمالی‌نژاد امروز در نشست مشترک شهرداران استان تهران که در شهر صالحیه برگزار شد با اشاره به متفاوت بودن نحوه اداره شهرهای استان تهران نسبت به سایر استان‌ها اظهار داشت: تعامل شهرداری‌های پایتخت با یکدیگر و چگونگی اقدامات و سیاست‌گذاری آن‌ها در این‌گونه  نشست‌ها انجام می‌گیرد.
 
وی با اشاره به هم‌افزایی شهرداران کشور تصریح کرد: این هم‌افزایی در استان‌ها، شهرها و روستاهای کشور به صورت جلسات مشترک، متناوب و منطقه‌ای برگزار می‌شود.
 
معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور سپس افزود: شهر تهران به عنوان پایتخت کشور همواره از معضل مهاجرت رنج می‌برد که اخیراً شاهد پس‌زدگی جمعیت در این شهر هستیم که شاهد هجوم سیل جمعیت از شهر تهران و دیگر شهرهای کشور به شهرهای اطراف تهران آن هستیم.
 
جمالی‌نژاد ادامه داد: یکی از موضوعات بسیار مهم در استان تهران و بالاخص شهرهای اطراف آن طرح مجموعه شهر است که مسائلی همچون ملاحظات ترافیکی، مسائل زیست محیطی و فضایی و ملزومات مختلف در آن مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: سیاست ملی شهری بسیار مهم و حائز اهمیت است که باید توسط مسئولان و شهرداران مورد توجه قرار بگیرد و نظام شهری در استان تهران می‌تواند در شهرهای کل کشور تأثیرگذار باشد.