هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 17 بهمن 1398
ساعت 17:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 24 شهريور 1398 ساعت 12:27
يكشنبه 24 شهريور 1398 11:01 ساعت
2019-9-15 12:27:44
شناسه خبر : 326901
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حدود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام در حوزه بازآفرینی شهری در کشور داریم، گفت: تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نبوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که حدود ۷۵۰ پروژه نیمه تمام در حوزه بازآفرینی شهری در کشور داریم، گفت: تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نبوده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سید محمد پژمان با تاکید بر کارشناسی ضعف های موجود در بازآفرینی شهری، اظهار کرد:‌تنها راه حل پیش رو، حضور و مشارکت مردم در اجرای طرح ها در کنار ارائه مشوق های دولت است تا برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار به توفیق برسد.
 
وی با بیان این‌که بافت‌های فرسوده زمانی کانون اصلی شهرها بوده اند اما متناسب با تغییرات روز پیش نرفته اند، تصریح کرد: معابر محدود و باریک در بافت های مختلف پاسخگوی شرایط زندگی امروز نیست. همچنین به منظور کمبود سرانه های خدماتی در این مناطق شهرداری ها و دولت باید عرصه های مناسبی از این محدوده ها را برای اینگونه خدمات در اختیار بگیرند.
 
وی با یادآوری این‌که تاکنون نگاه به بافت های فرسوده مانند سایر مناطق بوده که منطقی نیست، افزود:‌ شرایط پیش رو می طلبد هزینه های اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار را کاهش دهیم.
 
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ، گفت: تخفیف 100 درصدی در صدور پروانه ها، تسهیلات ارزان قیمت و تخفیف های سازمان نظام مهندسی از اقدامات مثبتی بوده که برای اجرای بازآفرینی شهری محقق شده است.
 
پژمان از برداشت 3700 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای شرکت بازافرینی شهری خبر داد و تصریح کرد: 2200 میلیارد تومان از این رقم با کمک و افزوده شدن منابع بانک‌ها در قالب تسهیلات به متقاضیان پرداخت می‌شود. باقیمانده این مبلغ نیز در قالب 1580 پروژه طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن و طرح اقدام مشترک هزینه می شود.
 
وی تاکید کرد: حدود 1400 تا 1500 میلیارد تومان مجموع بودجه‌ای است که در حوزه اجرای پروژه‌ها به منظور تکمیل 750پروژه نیمه‌تمام هزینه خواهد شد.