هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 03:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 شهريور 1398 ساعت 10:51
پنجشنبه 21 شهريور 1398 10:46 ساعت
2019-9-12 10:51:17
شناسه خبر : 326806
سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا فشارهای تازه‌ای را علیه عربستان سعودی به خاطر حقوق بشر آغاز کرده‌اند.‌
سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا فشارهای تازه‌ای را علیه عربستان سعودی به خاطر حقوق بشر آغاز کرده‌اند.‌
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، سناتورهای جمهوریخواه و دموکرات آمریکایی تلاش‌های جدیدی را برای تحت فشار قراردادن عربستان سعودی به خاطر وضعیت حقوق بشر آغاز کرده‌اند و از مقام‌های ریاض خواسته‌اند تا به تعهدات خود برای تامین 750 میلیون دلار کمک به مردم یمن عمل کنند.
 
سناتورهای آمریکایی با ارسال نامه‌ای برای محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ضمن اشاره به وعده ریاض برای اختصاص کمک 750 میلیون دلاری به مردم یمن اعلام کرده‌اند که عربستان سعودی تنها بخش ناچیزی از این کمک مالی را تامین کرده است.
 
در این نامه آمده است: سازمان ملل روی این کمک مالی برای تامین منابع مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های واکسیناسیون، تامین مواد غذایی دارو و سوخت یمن حساب کرده است.
 
سناتورهای آمریکایی در این نامه افزودند: اگر منابع مالی تا پایان اکتبر دریافت نشود، 5 میلیون یمنی در کشوری که با بزرگترین بحران وبا در تاریخ معاصر روبرو است، دسترسی به آب سالم و بهداشتی را از دست خواهند داد.
 
تجاوز ائتلاف سعودی به یمن یکی از بدترین فجایع انسانی جهان به شمار می‌رود. مقام‌های سازمان ملل از چند کشور به خاطر عدم پایبندی به تعهدات خود در تامین کمک‌های مالی به یمن انتقاد کرده است.
 
21 آگوست سازمان ملل هشدار داده است که 22 برنامه امداد و کمک رسانی به یمن متوقف خواهد شد اگر منابع مالی مورد نیاز تامین نشود.
 
نامه سناتورهای آمریکایی به رهبری کریس مورفی دموکرات و تاد یانگ جمهوریخواه تنظیم شده است. این دو سناتور از حامیان جدی تشدید فشار ایالات متحده به عربستان سعودی به خاطر وضعیت حقوق بشر و نقش این کشور در تجاوز به یمن به شمار می‌روند.
 
بسیاری از جمهوریخواهان نیز از عملکرد ترامپ در عدم برخورد با اقدامات عربستان سعودی و وضعیت حقوق بشر به شدت انتقاد کرده‌اند.