هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 بهمن 1398
ساعت 11:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 شهريور 1398 ساعت 09:35
پنجشنبه 21 شهريور 1398 09:24 ساعت
2019-9-12 09:35:56
شناسه خبر : 326792
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد: آمریکا به بهانه عملیات علیه طالبان، غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد؛ چگونه می توان در برابر این حملات سکوت کرد؟
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد: آمریکا به بهانه عملیات علیه طالبان، غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد؛ چگونه می توان در برابر این حملات سکوت کرد؟
 
به گزارش رجانیوز به نقل از آوا، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با صدور بیانیه ای ضمن انتقاد از توقف مذاکرات واشنگتن و این گروه توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت: با هیئت آمریکا در قطر در آستانه دستیابی به توافق بودیم و تاریخ امضای متن این توافقنامه نیز مشخص شده بود.
 
سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در این خصوص افزود: تصمیم غیرمنتظره ترامپ ما را شوکه کرد. آتش‌بس برقرار نشده؛ لذا ما به حملات خود ادامه خواهیم داد.
 
سهیل شاهین با اشاره به حملات هوایی آمریکا علیه طالبان در افغانستان اظهار داشت: نخست باید آمریکایی‌ها به عملیات هوایی خود خاتمه دهند سپس از ما توقع توقف حملات را داشته باشند.
 
وی تأکید کرد کرد: آمریکا به بهانه عملیات علیه طالبان، غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد. چگونه می توان در برابر این حملات سکوت کرد؟ سال‌هاست که مردم افغانستان با جنگ دست و پنجه نرم می‌کنند. در صورت عدم توافق با آمریکا جنگ ادامه خواهد داشت.
 
گفتنی است ترامپ ۸ سپتامبر در سلسله توئیت‌هایی اعلام کرد: دیدار جداگانه با رهبران طالبان و محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در کمپ دیوید را لغو و گفتگوهای صلح میان ایالات متحده و طالبان را متوقف کردم. این تصمیم را پس از حمله طالبان در کابل که منجر به مرگ یک سرباز آمریکایی و ۱۱ تن دیگر شد، گرفتم.
 
این در حالی است که در پی توقف مذاکرات صلح میان واشنگتن و گروه طالبان توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، حملات طالبان و نیروهای افغان با حمایت نیروهای خارجی بر مواضع یکدیگر تشدید شده است.