هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 شهريور 1398 ساعت 14:25 2019-9-11 14:25:12
شناسه خبر : 326759
معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که در پی ادامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه شهروندان روس، مسکو نیز فهرست شهروندان آمریکایی که اجازه ورود به خاک روسیه را ندارند را گسترش خواهد داد.
معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد که در پی ادامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه شهروندان روس، مسکو نیز فهرست شهروندان آمریکایی که اجازه ورود به خاک روسیه را ندارند را گسترش خواهد داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که پس از اقدام واشنگتن در اعمال تحریم علیه دو تن از کارکنان کمیته تحقیقات روسیه، مسکو هم فهرست شهروندان آمریکایی که اجازه ورود به خاک فدراسیون روسیه را ندارند را گسترش خواهد داد.
 
لازم به یادآوری است، دولت آمریکا روز گذشته، 10 سپتامبر (19 شهریور) تحریم‌هایی را علیه دو تن از مقامات کمیته تحقیقات منطقه‌ای روسیه اعمال کرده و آنها را به دست داشتن در شکنجه و نقض حقوق بشر در برخورد با پیروان سازمانی متهم کرد که در روسیه بعنوان سازمانی افراط گرا شناخته شده و اجازه فعالیت ندارد.
 
به گفته ریابکوف، تحریم‌های مذکور علیه اتباع روسی، ادامه اقدامات واشنگتن در جهت "بی اعتبار کردن خود" و "خط مشی شکست خورده" است.
 
این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد: «طراحان این سیاست تصور می کنند که ما تحت فشار چنین تحریم‌هایی تسلیم خواهیم شد، ولی هرگز چنین چیزی نخواهد شد. مسلماً ما مطابق معمول فهرست شهروندان آمریکایی که اجازه ورود به خاک فدراسیون روسیه را ندارند را گسترش خواهیم داد و بطور علنی این مسئله را اعلام می‌کنیم.»
 
ریابکوف این مسئله را مورد توجه قرار داد که در اواخر ماه آگوست (اوایل شهریور) در رسانه‌های گروهی موضوع عدم اعطای روادید ورود به یک سناتور آمریکایی مطرح شده بود. وی افزود: «آنها تلاش می‌کنند نشان دهند که گویی ما از ورود وی جلوگیری کرده‌ایم. در حالیکه چنین نیست و این افراد در فهرست افراد ممنوع‌الورود به روسیه هستند. همینکه طرف آمریکایی از گسترش چنین فهرست‌هایی خودداری کند، ما نیز بر اساس اصل تقابل، چنین اقدامی خواهیم کرد. در هر صورت مسئولیت چنین اوضاعی برعهده واشنگتن است و اکنون توپ در زمین آمریکا قرار دارد.»
 
معاون وزیر خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که در دیدار روز گذشته (سه شنبه) با همتای چینی خود درباره مسائل مربوط به کنترل تسلیحات و عدم گسترش، به‌خصوص روند اوضاع کنونی پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفتگو کرده است.
 
به گفته وی، در این مذاکرات، هر دو طرف تطابق مواضع مقامات مسکو و پکن در این رابطه را مورد تایید قرار داده و بر علاقه‌مندی خود برای ادامه رایزنی‌های سازنده تاکید کردند.