هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 22 تير 1399
ساعت 16:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 شهريور 1398 ساعت 14:24
چهارشنبه 20 شهريور 1398 14:13 ساعت
2019-9-11 14:24:19
شناسه خبر : 326758
فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا موسوم به سنتکام در دیدار با فرماندهان نظامی افغانستان بر سرکوب گروه طالبان در این کشور تاکید کرد.
فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا موسوم به سنتکام در دیدار با فرماندهان نظامی افغانستان بر سرکوب گروه طالبان در این کشور تاکید کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، ژنرال «کنت مک کنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که موضع آمریکا و ناتو در برابر طالبان تغییر کرده است.
 
وی در سفر به افغانستان در دیدار با «ولی‌محمد احمدزی» فرمانده سپاه 209 شاهین در شمال این کشور بر سرکوب گروه طالبان تاکید کرد.
 
افق به نقل از بیانیه سپاه 209 شاهین نوشت که این دیدار در کمپ «مارمل» انجام شده است.
 
بر اساس این بیانیه، طرفهای افغان و آمریکایی درباره حمایت از نظامیان افغان، مسائل امنیتی و انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تبادل نظر کردند.
 
ژنرال مک کنزی اظهارداش تکه برای حمایت و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان در سرکوب مخالفان مسلح و تامین امنیت بویژه در انتخابات آمادگی کامل دارد.
 
از سوی دیگر، فرمانده سپاه 209 شاهین نیز گفته که نظامیان افغان با حمایت هوایی نیروهای آمریکا و ناتو ضربات سختی را به هسته تصمیم‌گیری مخالفان مسلح دولت افغانستان وارد کرده‌اند.
 
پس از دور نهم مذاکرات طالبان و آمریکا همچنین لغو این مذاکرات توسط ترامپ، حملات دو طرف در سراسر افغانستان تشدید شده است.
 
بامداد امروز مقامات آمریکایی و افغان تایید کردند که همزمان با سالروز 11 سپتامبر، سفارت آمریکا و وزارت دفاع افغانستان در کابل هدف شلیک دو راکت قرار گرفته است.
 
ترامپ نیز به خبرنگاران گفته که مذاکرات با گروه طالبان که پیش از این متوقف شده بود، اکنون مرده است.
 
از سوی دیگر، گروه طالبان اعلام کرده است که تا پایان اشغال افغانستان به جهاد ادامه می‌دهد.