هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 21 آذر 1398
ساعت 03:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 شهريور 1398 ساعت 11:58 2019-9-11 11:58:46
شناسه خبر : 326737
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» به بررسی مذاکرات اخیر میان آمریکا و طالبان می‌پردازد.
جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» به بررسی مذاکرات اخیر میان آمریکا و طالبان می‌پردازد.

به‌ گزارش رجانیوز، افغانستان همواره منطقه‌ای جذاب برای ایالات متحده بوده است و سران این کشور هیچگاه علاقه خود برای سلطه بر این کشور را مخفی نکردند. از زمان حمله نظامی و حضور چندین ساله نیروهای آمریکایی در این کشور تا به امروز، مسئله افغانستان تبدیل به یک معمای پیچیده برای روسای جمهور آمریکا بوده است.


چند سال قبل آمریکا به بهانه مقابله با طالبان یک جنگ نظامی تمام عیار را علیه افغانستان تدارک دید اما در این سالها نه مشکلی از مردم افغانستان حل شد و نه چیزی از قدرت طالبان کم شد. حالا آمریکا گزینه مذاکره را پیشنهاد داده است و چند ماهی است که درگیر مذاکره با طالبان است. گفته می‌شود علت استعفای جان بولتون در روزهای گذشته نیز اختلاف نظر جدی‌اش بر سر روند این مذاکرات بوده است. اغلب سیاستمداران افغانستانی، تنها راه حل برای مشکلات کشورشان را گفتگوی افغانستانی- افغانستانی می‌دانند و هر گونه مذاکره آمریکایی را بی فایده می‌دانند.


برنامه این هفته «360 درجه» به بررسی این مذاکرات پرداخته و با نمایش بدعهدی‌های ایالات متحده در مذاکره با ایران و کره شمالی، سرانجام این گفتگوها را از منظر کارشناسان به تصویر می‌کشد.


«360 درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.


انتهای پیام/