هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 24 دى 1398
ساعت 04:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 شهريور 1398 ساعت 13:50 2019-9-7 13:50:02
شناسه خبر : 326628
به گفته یک کاربر معروف عربستانی٬شورش فرماندهان یمنی ضد سیاست‌های عربستان٬ بن‌سلمان را مجبور کرده تا برنامه‌های خود را درباره امور جنوب یمن تغییر دهد.
به گفته یک کاربر معروف عربستانی٬شورش فرماندهان یمنی ضد سیاست‌های عربستان٬ بن‌سلمان را مجبور کرده تا برنامه‌های خود را درباره امور جنوب یمن تغییر دهد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم ، مجتهد کاربر معروف سعودی در صفحه تویتری خود نوشت که پس از شورش فرماندهان یمنی علیه دولت عبدربه منصورهادی٬ محمدبن‌سلمان تصمیم گرفت تا برنامه خود را در جنوب یمن تغییر دهد.
 
وی اضافه کرد که بن‌سلمان متعهد شده تا همه مقرهای دولت هادی را پس بدهد به این شرط که کادرهای حزب اصلاح جایگزین دولت انتقالی شوند.
 
کاربر سعودی همچنین اشاره کرد که بن‌سلمان ضمن توافق با فرماندهان معترض٬ تلاش می‌کند تا با همه ترفند‌های فریبنده خود٬ دایره همراهان و موافقانش را گسترش دهد.
 
مجتهد تصریح کرد که مسئولان یمنی٬ پنجشنبه هفته گذشته اعلام کردند که مذاکرات عربستان و امارات در خصوص حوادث عدن نشان می‌دهد که ابوظبی بر شروط خود برای منصور هادی محافظت می‌کند.
 
باید اشاره کنیم که بارزترین این شروط٬ ضرورت عقب‌نشینی شورای انتقالی جنوب و نیروهای آن از کلیه ساختمان‌ها ، اردوگاه‌ها و مواضع نظامی تحت سیطره آنها٬ پیش از امضای هرتوافق‌نامه‌ای است.
 
هادی نیز همچنان بر شرط ضرورت تسلیم شورای انتقالی جنوب و نیروهای آن به جمع وفاداران دولت خود تاکید کرد که شورای انتقالی جنوب و امارات٬ آن را نپذیرفتند.
 
لازم به ذکر است که عربستان پنجشنبه با تاکید بر ادامه حمایت خود از دولت هادی٬ اظهار کرد که هرگونه گزینه جایگزین برای عبدربه در یمن را رد می‌کند.