هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 شهريور 1398 ساعت 13:47
شنبه 16 شهريور 1398 12:35 ساعت
2019-9-7 13:47:33
شناسه خبر : 326625
آیت‌الله «سید حسین ساجدی» از مراجع عالیقدر شیعیان افغانستان پس از سال‌ها خدمت به اسلام و مسلمین در مشهد مقدس دار فانی را وداع گفت.
آیت‌الله «سید حسین ساجدی» از مراجع عالیقدر شیعیان افغانستان پس از سال‌ها خدمت به اسلام و مسلمین در مشهد مقدس دار فانی را وداع گفت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، حضرت آیت‌الله «سید حسین ساجدی» از علمای برجسته شیعیان افغانستان  در مشهد مقدس و در سن 79 سالگی درگذشت.
 
پس از درگذشت آیت‌الله قربانعلی محقق کابلی و آیت‌الله شیخ آصف محسنی این سومین مرجع عالیقدر شیعیان است که در 3 ماه اخیر دعوت حق را لبیک گفت.
 
ایشان از آغاز دوران نوجوانی و بنا به دستور و تشویق پدر بزرگوارشان «سید ابراهیم ساجدی» به فراگیری دروس حوزوی پرداخت و از محضر اساتیدی زیادی از جمله مرحوم سید ابراهیم ساجدی (مقدس) والد معظم له، آیت الله شیخ محمد علی مدرس، آیت الله شیخ محمد امین افشار، آیت الله سید علی احمد حجت بهره برد.
 
حضرت آیت‌الله ساجدی در سال 1346 برای ادامه تحصیلات عالی به ایران عزیمت کرد و ادامه دوره‌های تکمیلی را  کسب فیض کرد.
 
این مرجع عالیقدر شیعیان در سال‌های جهاد مردم افغانستان علیه شوروی نیز نقش بسزایی داشت.
 
ورود به آمریکا در سال 1370
 
معظم له از سال 1370 به دعوت مسلمانان مقیم «نیوجرسی» به آمریکا رفت و در مدت 23 سال به تبیین مسائل اسلامی پرداخت.
 
از افتخارات ایشان این است که برای نخستین بار از مسلمانان شیعه و سنی مقیم آمریکا تعدادی را در هر سال به صورت کاروان به مکه مکرمه اعزام و همراهی کرده است.
 
ماحصل این برنامه، بیست و چهار مرتبه تشرف حج تمتع و سه مرتبه عمره می‌باشد که تمام این موارد از آمریکا و به صورت کاروان و به سرپرستی ایشان صورت گرفت.