هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 شهريور 1398 ساعت 12:31
شنبه 16 شهريور 1398 12:19 ساعت
2019-9-7 12:31:49
شناسه خبر : 326612
فرمانده دریابانی هرمزگان، از شناسایی و انهدام یک باند از قاچاقچیان خارجی سوخت و کشف محموله سوختی قاچاق در مرزهای آبی این استان خبر داد.
فرمانده دریابانی هرمزگان، از شناسایی و انهدام یک باند از قاچاقچیان خارجی سوخت و کشف محموله سوختی قاچاق در مرزهای آبی این استان خبر داد.
 
سرهنگ حسین دهکی، ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: در راستای اجرای فرامین فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای و تدابیر فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده‌ایم.
 
وی ادامه داد:  قاچاق در هر عرصه‌ای پیامدهای مخرب و تاثیرگذاری بر اقتصاد کشور دارد و نیازمند برخورد قاطع با باندها و شبکه‌های سازمان یافته قاچاق کالا و ارز و سوخت به صورت ویژه هستیم که آن را دنبال می‌کنیم.
 
فرمانده دریابانی هرمزگان بیان کرد: به تازگی موفق شده ایم یک محموله سوخت قاچاق را کشف کنیم و یک باند از قاچاقچیان خارجی سوخت در استان هرمزگان را به دام قانون بینداریم.
 
دهکی افزود: در جهت انهدام این باند قاچاقچیان خارجی، اقدامات اطلاعاتی پیچیده و مراقبت‌های ویژه، تلاش های شبانه روزی و فعالیت بی‌وقفه توسط مرزبانان استان هرمزگان صورت گرفته است تا این باند را که به صورت کلان اقدام به قاچاق می‌کردند، شناسایی و تحت اشراف اطلاعاتی قرار بگیرند.
 
فرمانده دریابانی استان هرمزگان تاکید کرد: با اقدام به موقع مرزبانان و دریک عملیات سریع و غافلگیرانه، محموله سوخت قاچاق در آب های شهرستان سیریک شناسایی و توقیف شد که در این عملیات، یک فروند یدک‌کش خارجی توقیف و 283 هزار و 900 لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش 322 میلیارد و 712 میلیون ریال نیز کشف شد.
 
دهکی خاطرنشان کرد: در این رابطه 12 متهم خارجی تبعه کشور فیلیپین دستگیر شدند و اقدامات قانونی از طریق مراجع قضائی به صورت ویژه در حال پیگیری است و همه باید بدانند دریابانی هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان‌یافته قاچاق، اجازه هیچ‌گونه فعالیت سودجویانه را در مناطق ساحلی و دریایی استان هرمزگان را نخواهد داد.
 
منبع:فارس