هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 بهمن 1398
ساعت 08:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 16 شهريور 1398 ساعت 09:27
شنبه 16 شهريور 1398 09:16 ساعت
2019-9-7 09:27:24
شناسه خبر : 326569
استقرار سامانه پاتریوت در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان و سوریه، افشای ماهیت جانشین «جیسون گرینبلات» و اعتراف یک تحلیلگر صهیونیست به ناکارامدی گنبد آهنین در برابر مقاومت از دیگر خبرهای مربوط به رژیم صهیونیستی است.
استقرار سامانه پاتریوت در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان و سوریه، افشای ماهیت جانشین «جیسون گرینبلات» و اعتراف یک تحلیلگر صهیونیست به ناکارامدی گنبد آهنین در برابر مقاومت از دیگر خبرهای مربوط به رژیم صهیونیستی است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، روزنامه معاریو از استقرار سامانه‌های هوایی از جمله پاتریوت در چندین منطقه در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان و سوریه خبر داد. این رسانه نوشت این اقدام در چارچوب ارزیابی‌های ارتش اسرائیل صورت گرفته است که به این اشاره می‌کند که حزب الله تلاش خواهد کرد به واسطه پهپادهای بمبگذاری شده به اسرائیل(مناطق اشغالی) رخنه کند، این اقدام با وجود بازگشت امور به روال عادی‌اش در مرز با لبنان صورت گرفته است.
 
این رسانه به این اشاره نکرده است که آیا سامانه‌های دفاع  هوایی که ارتش اسرائیل مستقرکرده شامل گنبد آهنین می‌شود یا فقط شامل سامانه پاتریوت آمریکا می‌شود.
 
اقدام رژیم صهیونیستی در استقرار سامانه پاتریوت در حالی صورت گرفته که آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم تصمیم به کاهش سطح آماده‌باش در جبهه شمالی گرفته بود.
 
ارتش رژیم صهیونیستی در انتظار عملیات دیگر حزب الله
 
کانال دوازدهم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارزیابی‌های ارتش اسرائیل نشان می‌دهد که حزب الله لبنان حمله دیگری را علیه اهداف اسرائیلی در شمال انجام خواهد داد. برآوردهای ارتش رژیم صهیونیستی به این اشاره کرده است که حزب الله به دنبال تحمیل معادله جدید است. ارتش اسرائیل برای سناریوهای مختلفی آماده می‌شود که مهمترین آن، ارسال پهپادهای بمب‌گذاری شده یا سرنگون شدن پهپادهاد اسرائیلی است. پیشتر ارتش رژیم اشغالگر مدعی شده بود که در عملیات اخیر حزب الله در مرزها هیچ تلفاتی نداشته و 100 گلوله هم در پاسخ به این عملیات شلیک کرده است.
 
پایگاه عبری مفزاک لایف نوشته است سران نظامی اسرائیل احتمال می‌دهند که حمله اخیر حزب الله به یک خودروی زرهی اسرائیلی در پادگان آویویم آخرین حمله این جنبش نخواهد بود و ارتش اسرائیل به حالت آماده باش خود در مرزهای لبنان برای هر سناریوی احتمالی در سایه تنش امنیتی با حزب الله ادامه خواهد داد.
 
این رسانه در توجیه اینکه حمله اخیر حزب الله به خودروی زرهی ارتش اسرائیل آخرین حمله نخواهد بود به سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله استناد کرده که گفته بود حمله به خودروی زرهی اسرائیل واکنشی به شهادت دو نیروی حزب الله در حمله اسرائیل به سوریه بوده و نصرالله تهدید کرده که به حمله پهپادهای اسرائیلی به بیروت پاسخ داده خواهد شد.
 
رسانه رژیم صهیونیستی افزود اسرائیل تصمیم گرفته است بستن حریم هوایی را در محدوده‌ای که نیمی از قطر آن 6 کیلومتر در مرزها با لبنان است، تمدید کند و استقرار سامانه موشکی پاتریوت برای رهگیری موشک‌های کوتاه و میان برد به عنوان بخشی از آماده باش امنیتی در منطقه همچنان ادامه داشته باشد. این رسانه افزود پهپادهای اسرائیلی به طور گسترده در این منطقه پرواز می‌کنند.
 
افشای ماهیت جانشین «گرینبلات»
 
روزنامه معاریو رژیم صهیونیستی از فردی که جانشین جیسون گرینبلات خواهد شد، پرده برداشت. گرینبلات از بانیان اصلی طرح به اصطلاح معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قلمداد می‌شد، که روز پنجشنبه 14 شهریور از مقام خود به عنوان نماینده به اصطلاح صلح آمریکا در منطقه خاورمیانه استعفا کرد.
 
روزنامه معاریو نوشت «آوی برکوویچ» جایگزین گرینبلات خواهد شد که فقط 30 سال دارد، وی فارغ التحصیل دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد است و در سال 2016 تحصیلات خود را به پایان رسانده و به عنوان مشاور ویژه کاخ سفید و دست راست جارید کوشنر داماد رئیس جمهور آمریکا فعالیت می‌کند.
 
این روزنامه افزود برکویچ در چارچوب تیم موسوم به معامله قرن در کنار کوشنر و دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اسرائیل و گرینبلاتی که استعفا کرد،‌فعالیت می‌کرد و پیشتر در ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 2016 کار کرده بود.
 
معاریو نوشت برکویچ در یک خانه یهودی ارتدوکسی تربیت شده است و به مدت دو سال در اسرائیل درس خوانده است، وی پسر عموی هوارد فریدمن رئیس ارتدوکسی اول سازمان آیپک( لابی صهیونیستی معروف در آمریکا) است.
 
استعفای گرینبلات غافلگیرکننده قلمداد می‌شود، زیرا پیش از زمان احتمالی اعلام بخش سیاسی معامله قرن از سوی دولت آمریکا صورت گرفته است، دولت آمریکا اعلام کرده است که طرح معامله قرن پس از انتخابات کنست اسرائیل که قرار است هفدهم سپتامبر برگزار شود، علنی خواهد شد.
 
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره استعفای جیسون گرینبلات گفته بود «دوست دارم از جیسون گرینبلات به خاطر فعالیت گسترده برای امنیت و صلح تشکر کنم که حتی یک لحظه در گفتن حقیقت درباره اسرائیل در برابر تمام کسانی که به اعتبارش خدشه وارد می‌کردند، از خود نشان نداد، از تو تشکر می‌کنم جیسون».
 
اعتراف یک تحلیلگر صهیونیست به ناکارامدی گنبد آهنین در برابر مقاومت
 
روزنامه معاریو به نقل از ران ادیلست تحلیلگر مسائل نظامی رژیم صهیونیستی به قدرت مقاومت لبنان و ضعف و ناکارامدی سامانه موسوم به گنبد آهنین در مقابله با موشک‌های مقاومت اذعان کرده است. در تحلیلی این روزنامه به نقل از ادیلست تصریح شده است که هر موشک حزب الله لبنان، تهدیدی برای 500 هزار صهیونیست است. به نوشته این روزنامه، در صورتی که تنها یک موشک حزب الله به تاسیسات پتروشیمی اسرائیل در بندر حیفا اصابت کند، جان 500 هزار اسرائیلی را به خطر می‌اندازد.
 
ران ادلیست در مقاله‌ای در روزنامه اسرائیلی معاریو نوشت طی روزهای گذشته، سه مسئول سابق اسرائیل در شرکت صنایع نظامی رافائل اسرائیل سکوت درباره حساس‌ترین مسئله در اسرائیل را شکستند، و آن موضوع قدرت ایستادگی جامعه اسرائیلی هنگام رخ دادن جنگ یا به طور مشخص این مسئله است که جامعه اسرائیلی هنگامی که اسرائیل هدف هزاران موشک قرار گرفت، چگونه با آن تعامل خواهند کرد. این کارشناسان در گفت‌وگو با کانال دوازدهم تلویزیون اسرائیل در هفته گذشته توضیح داده بودند که اصابت تنها یک موشک حزب الله به کارخانه‌های پتروشیمی در حیفا، نیم میلیون اسرائیلی را از منازلشان بیرون خواهد راند و تلفات هولناکی به بار خواهد آورد.
 
بیشتر بخوانید
شیخ نعیم قاسم: پاسخ حزب الله یک هفته طول کشید/ تاثیرات ویرانگر عملیات مقاومت بر صهیونیست‌ها
 
این مسئولان سابق همچنین گفتند تمام سامانه‌های حمایتی در برابر موشک‌ها با وجود افتخار به این سامانه‌ها، هرگز مانع خسارت در سطح فاجعه آمیز نخواهد شد. آنها اظهار داشتند سیاستمداران اسرائیلی خیلی از استحکام جبهه داخلی اسرائیل تمجید می‌کنند، ولی معلوم نیست که واکنش جمعی اسرائیلی هنگامی که در معرض یک ضربه واقعی قرار گیرند که سبب و عامل فروپاشی دولت خواهد شد، چگونه خواهد بود.
 
سه کارشناس صهیونیست خاطر نشان کردند وسایل و تجهیزات دفاعی که توسعه یافته‌اند، هرگز نمی‌توانند مانع ضررهای هولناک شوند، شهروندان عادی در برابراین وضعیت پیچیده، شوکه خواهند شد و سئوال می‌کنند چرا دولت اسرائیل با آتش در شمال و جنوب بازی می‌کند، اینکه دولت می‌گوید می‌تواند، نشانه غرور است، و اینکه پیامدهایش را درک نمی‌کند، نشانه جهالت است، اسرائیلی‌ها به سبب شکست در جلوگیری از حضور ایران در شمال و ظاهر شدن نشانه‌های وحدت میان نوار غزه و کرانه باختری دچار سرخوردگی شده‌اند.
 
روزنامه یدیعوت آحرونوت هم اذعان کرد که نیروی هوایی اسرائیل در هر جنگی در آینده قادر به مقاومت نخواهد بود.
 
این روزنامه نوشت در صورتی که جنگی در آینده با حزب الله رخ دهد، زیرساخت‌های اسرائیلی از زیان‌هایی که قابل تحمل نیست، متضرر خواهد شد، همچنانکه توان هوایی اسرائیل هم به شکل گسترده‌ای آسیب خواهد دید.