هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 15 شهريور 1398 ساعت 18:42
جمعه 15 شهريور 1398 18:39 ساعت
2019-9-6 18:42:58
شناسه خبر : 326534
از مزایای داشتن استخر در خانه آن است که هر زمان اراده کنید، می‌توانید بدون صرف هزینه و پذیرفتن احتمال انواع بیماری‌ها، شنا کنید. امروزه شرکت‌هایی هستند که می‌توانند برای شما در محیط خانه استخر سرپوشیده یا باز بسازند. ساخت استخر روباز معمولا هزینه کمتری نسبت به ساخت استخر سرپوشیده دارد. حیاط خانه‌ها، محیط‌ باغ‌ها، پشت‌بام‌ها و حتی تراس ساختمان‌ها محیط‌های مناسبی برای ساخت استخر باز هستند.

نکته بعدی در مورد چگونگی ساخت استخر است. ساخت استخر جدای از سرپوشیده یا سرباز بودن آن می‌تواند به روش‌های مختلف از جمله با سیمان یا سرامیک باشد. هرچند که برخی استخرها نیز از پیش‌ساخته هستند. میزان هزینه برای ساخت استخر عامل تعیین کننده در  چگونگی ساخت آن است؛ چرا که ساخت استخر جدای از هزینه ابتدایی نیازمند هزینه‌های دیگر از جمله هزینه آب و برق است. محل ساخت استخر نیز بسیار مهم است. چرا که باید محلی انتخاب شود که بیشترین میزان هماهنگی با سیستم لوله‌کشی آب در داخل خانه را داشته و غالباً بهتر است در معرض نور خورشید قرار گیرد. شکل و عمق استخر نیز از جمله نکاتی که باید به آن دقت شود. اشکال مختلفی مانند مربعی، مستطیلی و سایر اشکال برای ساخت استخر وجود دارد. در ساخت استخر باید به عایق‌کاری نیز آن نیز توجه شود، به هر اندازه کیفیت عایق‌کاری بالاتر باشد، از احتمال نفوذ آب و آسیب به ساختمان کاسته می‌شود.

 

 

برای استخرهایی که به صورت سرپوشیده ساخته می‌شود، موضوع تهویه هوا نیز اهمیت زیادی دارد که باید از قبل به آن توجه کرد. مکانی که استخر در آن ساخته می‌شود باید از استحکام کافی برخوردار باشد. همچنین جنس خاک و میزان استحکام زمین نیز در ساخت استخر مهم است. استخرها به لحاظ عمق دارای انواع متفاوتی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به استخرهای عمومی یا همان استخر معمولی و استخر قهرمانی اشاره کرد. استخر تعلیماتی نیز نوع دیگری از استخر است که معمولا عمق آن بین 70 الی 120 سانتی‌متر است. همان‌طور که اشاره شد روش ساخت استخر هم در هزینه و هم در استحکام استخر بسیار اهمیت دارد. امروزه روش‌های متفاوتی برای ساخت استخر وجود دارد که می‌توان به ساخت استخر با استفاده از آرماتور و بتن‌ریزی، فایبر گلاس و فلزی اشاره کرد.

 

چگونگی ساخت سونای بخار

سونای بخار معمولا به اتاقکی گفته می‌شود که میزان دمای و رطوبت آن بالا باشد. برای ساخت سونای بخار نیاز است که ابتدا در مورد محل ساخت آن فکر شود. تا جایی که امکان دارد باید جایی برای ساخت سونای بخار انتخاب شود که بهترین دسترسی را به تخلیه فاضلاب و همچنین سیستم لوله‌کشی داشته باشد. برای ساخت سونای بخار باید به فکر دیگ بخار نیز بود. دیگ بخار در واقع بخار مورد نیاز را تأمین کرده و به انواع مختلف دیگ بخار گازی و برقی تقسیم‌بندی می‌شود.

 

 

نکته مهم در انتخاب دیگ بخار آن است که برای دیگ بخار گازی باید در مکان مناسبی دودکش و گاز مصرفی در نظر گرفت. این در حالی است که نصب دیگ بخار برقی در محوطه خشک اطراف سونای بخار ایرادی ندارد. مسئله مهم دیگر در ساخت سونای بخار، اندازه آن است. به میزانی که محل سونای بخار بزرگ‌تر باشد، طبعاً انرژی بیشتری نیز مصرف می‌شود. بنابراین باید متناسب با تعداد نفرات ساخته شود. یکی از موارد هزینه زا در ساخت سونای بخار، تأسیسات مربوط به آن است. بعدازآنکه به لحاظ سازه‌ای ساخت سونای بخار به پایان رسید، باید تأسیسات مربوط به آن را نیز ایجاد کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به دیگ بخار، لوله‌کشی آب سرد، کف‌شور و همچنین لاین فاضلاب اشاره کرد.

 

ساخت جکوزی به چه صورت است؟

ساخت جکوزی در خانه، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. جکوزی معمولا در ایجاد آرامش و ماساژ عضلات بدن نقش بسزایی دارد. مهم‌ترین و اولین نکته در ساخت جکوزی دقت در طراحی سیستم لوله‌کشی است. تصفیه، گرمایش و ماساژ سه جزء تشکیل‌دهنده جکوزی را تشکیل می‌دهند. بعد از آنکه محل سیستم لوله‌کشی طراحی شد، از جمله مراحل دیگر ساخت جکوزی در داخل خانه، ساخت رینگ‌های جکوزی، آجرچینی جکوزی، آب بندی سازی شلنگ‌های هوا و نازک‌کاری جکوزی است.

 

ساخت جکوزی در انواع مختلفی مانند گرد، چهار وجهی، پنج وجهی، شش یا هشت وجهی قابل انجام است. ساخت جکوزی معمولا به دقت و ریزبینی بالایی نیاز است. این دقت خصوصاً در سیستم لوله‌کشی، اندازه لوله‌ها و نحوه اتصالات آن، قطر رینگ جکوزی بسیار حائز اهمیت است. همچنین مرحله نازک‌کاری در ساخت جکوزی نقش زیادی در زیبایی جکوزی دارد و عموماً افراد سعی می‌کنند از طرح‌ها و الگوهای زیبا برای آن استفاده کنند. طراحی جکوزی نیز از مواردی است که معمولا افراد به آن اهمیت زیادی می‌دهند. چرا که در زیبایی محیط تأثیر بسزایی دارد. در طراحی جکوزی باید به تعداد افراد استفاده‌کننده از جکوزی نیز دقت کرد. در خصوص هزینه ساخت جکوزی باید گفت که سازه جکوزی معمولا هزینه زیادی در برندارد، بلکه این تأسیسات و سیستم لوله‌کشی جکوزی است که بیشتری میزان هزینه را خواهد برد. از جمله تأسیسات جکوزی می‌توان به چراغ‌ها، لوله‌ها، دیگ‌ و رینگ اشاره کرد.

 

ساخت استخر، سونای بخار و جکوزی را به شرکت نقراب بسپارید

شرکت نقراب از جمله شرکت‌های پیشرو در زمینه طراحی و ساخت پروژه‌های آبی از جمله ساخت استخر، ساخت سونای بخار و خشک و ساخت جکوزی است. این شرکت با تکیه بر کادر مجرب خود توانسته صدها پروژه موفق را در این زمینه در نقاط مختلف کشور و خارج از کشور پیاده‌سازی کند.

با مراجعه به وبسایت شرکت نقراب به آدرس http://www.noghrabco.com می‌توانید پروژه‌های مختلف را بررسی و نسبت به ساخت انواع استخر، سونا و جکوزی اقدام کنید.