هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 بهمن 1398
ساعت 11:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 15 شهريور 1398 ساعت 18:32
جمعه 15 شهريور 1398 18:31 ساعت
2019-9-6 18:32:47
شناسه خبر : 326532
آنچه که از وضعیت صورتهای مالی در چند جمله بیان می شود مطمئنا نشان دهنده ی نوع مدیریت و کیفیت تأثیرگذاری آن خواهد بود. در واقع فراز و فرود این دستاورد یک فراز و فرود مدیریتی است و از این جهت حائز اهمیت است زیرا بسیاری از سازمانها آن را ملاک ارزشیابی تیم مدیریتی خود قرار می دهند.
یه گزارش نبض بازار ، با نزدیک شدن به سه ماهه ی دوم سال می توان برآورد نسبی در بخشهای مختلف تولیدی داشت زیرا که نیمی از سال را سپری خواهیم کرد. یکی از ملاکهایی که می تواند موفقیت یا عدم موفقیت نهادها و بخشهای تولیدی را نشان دهد مقایسه نقطه ایست. گزارشات سه ماهه ی نخست سال با توجه به اینکه صورتهای سود و زیان و نیز میزان تولید و فروش را نشان می دهد معیار خوبی برای این کار است. آنچه که از وضعیت صورتهای مالی در چند جمله بیان می شود مطمئنا نشان دهنده ی نوع مدیریت و کیفیت تأثیرگذاری آن خواهد بود. در واقع فراز و فرود این دستاورد یک فراز و فرود مدیریتی است و از این جهت حائز اهمیت است زیرا بسیاری از سازمانها آن را ملاک ارزشیابی تیم مدیریتی خود قرار می دهند.
 
فولاد مبارکه در قاب سه ماهه ی نخست دستاوردهای قابل تأملی داشته که بدون شک نشان دهنده ی نقشه ی راهی است که تیم مدیریتی این واحد بزرگ تولیدی ترسیم کرده است. فولادیها که همواره در چندسال گذشته جزو چند قدرت بزرگ اقتصادی کشور هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی بوده اند در سه ماهه ی نخست سال 98 نیز این موضوع را نشان دادند و در نهایت آنچه که اتفاق افتاد هرچند با شناختی که از فولاد وجود داشت قابل پیش بینی بود اما در شرایط فعلی اقتصادی و هجمه ی سنگین تحریمها کاملا مثال زدنی و قابل تحسین است.
 
سود خاص فولاد مبارکه نسبت به سه ماهه ی سال 97 افزایش 129 درصدی داشت که با توجه به وضع شدیدترین تحریمهای ایالات متحده در خصوص فلزات کشور دستیابی به این موفقیت بسیار بزرگ و چشمگیر است.
 
سود انباشته فولاد نیز با رسیدن به بیش از 157.197 میلیارد ریال در سه ماهه ی نخست نسبت بهمدت مشابه سال 97 افازیش 69 درصدی داشته است.
 
سود هر سهم فولاد مبارکه بیش از هر افزایش دیگری به چشم می آید زیرا با رسیدن به 290 ریال سود هر سهم و افزایش 130 درصدی نسبت به سه ماهه ی 97 همه ی سهامداران فولاد را بیشتر از گذشته خوشحال و امیدوار کرد.
 
اما در بخش تولید و فروش نیز این موفقیت ادامه داشت. فولادیها که در سه ماهه ی سال 97 به میزان 1.463 تن فروش داخلی داشتند در سه ماهه ی سال 98 این میزان را به 1605 تن افزایش دادند.
 
فروش صادراتی فولاد نیز همین وضعیت را داشت و در مقایسه با فروش 341 هزارتنی سه ماهه 97 این مقدار به 343 رساند.
 
افزایش چشمگیر فروش محصولات سرد در بخش صادراتی از جمله نکات قابل توجه کارنامه ی فولادیهاست.