هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 شهريور 1398
ساعت 15:29
به روز شده در :
چهارشنبه 13 شهريور 1398 ساعت 15:28 2019-9-4 15:28:56
شناسه خبر : 326515
وزیر نفت روسیه و کریل دمیتریف، رئیس صندوق ثروت ملی روسیه گفتند تغییرات در صنعت نفت عربستان سعودی تاثیری بر همکاری بین مسکو و ریاض نخواهد گذاشت.
وزیر نفت روسیه و کریل دمیتریف، رئیس صندوق ثروت ملی روسیه گفتند تغییرات در صنعت نفت عربستان سعودی تاثیری بر همکاری بین مسکو و ریاض نخواهد گذاشت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز ، الکساندر نواک، وزیر نفت روسیه و کریل دمیتریف، رئیس صندوق ثروت ملی روسیه گفتند تغییرات در صنعت نفت عربستان سعودی تاثیری بر همکاری بین مسکو و ریاض نخواهد گذاشت.
 
عربستان سعودی در همین هفته یاسر الرمایان، دبیرکل صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان را به عنوان رئیس شرکت نفت آرامکو معرفی کرد تا جایگزین خالد الفالح شود.
 
این اقدام عربستان پس از تفکیک وزارت نفت این کشور و ایجاد وزارت جدید صنعت و منابع معدنی صورت گرفت.
 
به نظر می رسد تفکیک وزارت نفت وانتصاب الرمایان قدرت الفالح را که حالا مقام وزارت نفت را دارد، کم کرده باشد.
 
نواک گفت:« ما به همراه دوستم آقای فالح به همکاری بین المللی با همتایان خود ادامه می دهیم». وی گفت قصد دارد از عربستان سعودی دیدار و زمینه حضور ولادیمیر پوتین ،رئیس جمهور روسیه را در ماه اکتبر فراهم کند.
 
همکاری بین روسیه و عربستان طی دو سال گذشته به خاطر اتحاد آنها با سایر اعضای اوپک و تولید کنندگان غیر اوپک در کاهش تولید نفت گسترش یافته است.
 
دمیتریف، رئیس صندوق ثروت ملی روسیه که نقشی مهم در تعمیق روابط بین مسکو و ریاض داشته  همکاری با فالح را تحسین کرد و گفت تمام طرح های موجود بدون تغییر باقی می مانند.
 
وی گفت:« عربستان سعودی یک  شریک بسیار کلیدی برای ماست. خالد الفالح نقشی اساسی در متعادل کردن بازار جهانی نفت داشته است».
 
نواک روز چهارشنبه گفت اوپک و کشورهای غیر اوپک همچنان در مورد تولید نفت با هم همکاری می کنند :« این مسئله برای حفظ تعادل بازار بسیار اهمیت دارد».