هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 13 شهريور 1398 ساعت 15:16 2019-9-4 15:16:37
شناسه خبر : 326513
بزرگترین تولیدکنندگان اوپک در ماه اوت به طور میانگین ۱۵.۷۳ میلیون بشکه نفت خام در روز صادر کردند که ۷۳۶ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه جولای بود.
بزرگترین تولیدکنندگان اوپک در ماه اوت به طور میانگین ۱۵.۷۳ میلیون بشکه نفت خام در روز صادر کردند که ۷۳۶ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه جولای بود.
 
 به گزارش رجانیوز به نقل از اویل پرایس ،  اطلاعات ردیاب کشتی ها در روز سه شنبه  نشان داد صادرات نفت اوپک به بالاترین حد طی 4 ماه گذشته رسیده است.
 
 بزرگترین تولیدکنندگان اوپک - ایران، عراق،کویت، عربستان سعودی و امارات - که سه چهارم تولید نفت این گروه را بر عهده دارند، در ماه اوت به طور میانگین 15.73 میلیون بشکه نفت خام در روز صادر کردند که 736 هزار بشکه در روز بیشتر از ماه جولای بود و به یک رکورد 4 ماه رسید. این در حالی است که اوپک سعی دارد به قول خود برای متعادل کردن بازار نفت عمل کند.
 
 عربستان سعودی و امارات هرکدام صادرات نفت خام و میعانات گازی خود را 300 هزار بشکه در روز افزایش دادند. صادرات عراق 150 هزار بشکه در روز افزایش یافت و ایران 65 هزار بشکه  نفت بیشتری صادر کرد.
 
 صادرات نفت خام کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی به آمریکا 58 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است ولی در اطلاعات واردات آمریکا تا سپتامبر نشان داده نمی شود.
 
 اوپک علیرغم افزایش تولید و صادرات نفت، هنوز هم طبق قرارداد کاهش تولید عمل می کند. تخمین زده می شود کشورهای عضو اوپک در ماه اوت 136درصد تابع قرارداد کاهش تولید اوپک باشند.
 
 با افزایش تولید عربستان سعودی، نیجریه و عراق تخمین زده می‌شود که کل تولید اوپک در ماه اوت 29.61 میلیون بشکه در روز باشد. به نظر می رسد تولید عربستان سعودی در ماه اوت 50000 بشکه در روز افزایش یافته و به 9.83 میلیون بشکه رسیده باشد.
 
 روسیه، بزرگترین تولید کننده نفت غیر اوپک که قرارداد کاهش تولید را امضا کرده هم تولیدش را در ماه اوت افزایش داد ولی اعلام کرده همچنان برای ماه سپتامبر تابع قرارداد کاهش تولید خواهد بود.