هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 9 بهمن 1398
ساعت 00:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 13 شهريور 1398 ساعت 14:14
چهارشنبه 13 شهريور 1398 13:37 ساعت
2019-9-4 14:14:19
شناسه خبر : 326481
سخنگوی دولت با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات درست در موعد مقرر اجرا می شود، افزود: همچنان منتظر هستیم تا وعده‌ای که برای خرید نفت و پولی که در اختیار ایران قرار می‌گیرد، عملی شود.
سخنگوی دولت با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات درست در موعد مقرر اجرا می شود، افزود: همچنان منتظر هستیم تا وعده‌ای که برای خرید نفت و پولی که در اختیار ایران قرار می‌گیرد، عملی شود.
 
«علی ربیعی» ظهر امروز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره زمان اجرای گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای، گفت: گام سوم کاهش تعهدات درست در همان زمان موعد مقرر اجرا خواهد شد. همچنان منتظر هستیم تا وعده‌ای که برای خرید نفت و پولی که در اختیار ایران قرار می‌گیرد، عملی شود و منتظر محقق شدن دیدگاه‌مان هستیم ولی فرانسوی‌ها برای اخذ مجوز به آمریکا رفته‌اند.
 
وی ادامه داد: مهمترین بحث دولت همین مساله بود. اینکه چه اقداماتی انجام می‌دهیم در همان روز اعلام می‌شود که اعلام این اقدامات اکنون به مصلحت نیست.
 
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری درباره دیگر موضوعات مورد بحث در جلسه امروز هیات دولت، اظهار داشت: در این جلسه، درباره برنامه‌های دولت برای ارتقای زنان در نظام اداری در آینده بحث شد. خانم ابتکار توضیحاتی داد و گزارشی درباره مدیران پایه، میانی و ارشد در این باره ارائه کرد.
 
ربیعی با بیان اینکه نسبت به گذشته میزان زنان مدیر رشد داشته است، تصریح کرد: رئیس‌جمهوری تاکید کرد در سطوح بالاتر باید این روند به ویژه در استان‌ها ادامه داشته باشد. همچنین درباره سیاست‌های معطوف به زنان در دولت صحبت‌هایی انجام شد.
 
وی افزود: مصوبه دیگر  تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان برای خرید نهادهای کشاورزی بود که این اعتبار در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت.
 
سخنگوی دولت درباره نحوه قرار گرفتن ۱۵ میلیارد خط اعتباری فرانسه به ایران هم خاطرنشان کرد: این پول باید در اختیار ایران قرار بگیرد تا بتواند خریدهای خود را از این طریق انجام دهد. حتی اینکه چه کالاهایی از طریق این اعتبار خریده شود را نپذیرفتیم و گفتیم کالاهایی که ما نیاز داشته باشیم.
 
ربیعی با بیان اینکه اختلافات از ۱۹ مورد به سه مورد تنزل یافته است، ابراز داشت: مهمترین توافق‌ها این بود که پول در اختیارمان قرار بگیرد و نفت از ما خریداری شود. فکر می‌کنم دیدگاه‌هایمان جلو رفته است و فقط مجوزها باقی مانده است.
 
وی اضافه کرد: این مقدار برای چهار ماه باقی مانده سال میلادی است. گام‌های بعد گشایش‌های کلی است. اگر این اقدام صورت بگیرد، ۱+۵ نیز می‌تواند سامان یابد.
 
منبع:ایرنا