هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 بهمن 1398
ساعت 21:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 شهريور 1398 ساعت 15:47
سه شنبه 12 شهريور 1398 15:37 ساعت
2019-9-3 15:47:48
شناسه خبر : 326459
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر لزوم توجه به موضوع تربیت، گفت: ما در مقوله فرهنگ و تربیت انقلاب نکرده‌ایم، بنابراین راهبرد اصلی بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی، انقلاب در عرصه تربیتی و فرهنگی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر لزوم توجه به موضوع تربیت، گفت: ما در مقوله فرهنگ و تربیت انقلاب نکرده‌ایم، بنابراین راهبرد اصلی بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی، انقلاب در عرصه تربیتی و فرهنگی است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از بسیج، نخستین کمیسیون تعلیم و تربیت بسیج پس از تصدی مسئولیت سازمان بسیج مستضعفین توسط سردار غلامرضا سلیمانی، امروز سه شنبه با حضور سردار غلامی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج ،مسئول و مدیران معاونت تعلیم و تربیت بسیج برگزار شد.
 
در ابتدای این مراسم پس از تلاوت قرآن و ذکر مصیبت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، حجت الاسلام جیحونی، معاون تعلیم و تربیت بسیج، ضمن عرض خیر مقدم به رئیس جلسه و حضار گزارش اجمالی از پیشینه ی این کمیسیون و برنامه های گذشته این معاونت ارائه و پیشنهاداتی را جهت ادامه جلسات و برنامه های معاونت بیان کرد.
 
در ادامه این جلسه سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، با بیان اینکه ما در ابعادی مانند سازندگی و نظامی موفقیت های زیادی داشته ایم، اما در ابعاد فرهنگی و اقتصادی توفیقاتمان توفیقات مطلوبی نبوده است، مشکلی اساسی عدم توفیق مطلوب در عرصه اقتصادی را ضعف در مدیریت توزیع منابع عنوان کرد و گفت: منشاء عقب ماندگی در زمینه فرهنگی، هجمه وسیع و ناتوی فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی و تا حدودی ضعف مدیریت صحیح در مقوله تربیت است.
 
وی با بیان اینکه ما در شرایطی هستیم که عدم توجه به امر تربیت را می بینیم، افزود: ما در مقوله فرهنگ و تربیت انقلاب نکرده ایم بنابراین راهبرد اصلی بسیج به عنوان تشکیلات انقلاب اسلامی، انقلاب در عرصه تربیتی و فرهنگی است.
 
سردار سلیمانی در راستای تحقق فرمایش و تدبیر رهبر معظم انقلاب افزود: نقطه تمرکز و توجه ما بر کیفی سازی حلقه های صالحین، در کنار افزایش کمیت حلقه هاست؛ بگونه ای که بخش عمده مطالبه رهبر معظم انقلاب درباره تربیت مجموعه عظیم جوان مؤمن انقلابی پای کار در حلقه های صالحین صورت پذیرد.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان افزود:در تمام گروه های دیگر هم باید بعد تربیتی و فرهنگی به دقت رعایت و پیاده بشود و همه پایگاه های ما باید حلقه صالحین کیفی داشته باشند.