هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 شهريور 1398 ساعت 15:05 2019-9-3 15:05:25
شناسه خبر : 326452
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: در پی برگزاری جلسات متعدد مقرر شد موضوع راه‌اندازی منطقه ویژه فناوری صنعت نفت و گاز استان به صورت عملیاتی و بر اساس مدل اجرایی پروژه منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز پیگیری شود.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس گفت: در پی برگزاری جلسات متعدد مقرر شد موضوع راه‌اندازی منطقه ویژه فناوری صنعت نفت و گاز استان به صورت عملیاتی و بر اساس مدل اجرایی پروژه منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز پیگیری شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر طیبی در جلسه کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، اظهار داشت: در پی برگزاری جلسات متعدد در موضوع راه‌اندازی منطقه ویژه فناوری صنعت نفت و گاز استان در اتاق بازرگانی فارس، بنا شد این موضوع از جلسات کارشناسی کمیسیون خارج و به صورت عملیاتی و بر اساس مدل اجرایی پروژه منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز پیگیری شود.
 
وی با اشاره به جلسه بررسی موانع پیش‌روی راه‌اندازی منطقه ویژه گاز استان فارس گفت: ابعاد مختلف منطقه ویژه گاز خوزستان – اهواز با حضور کارشناسان استان در بخش‌های مختلف بررسی شده است.
 
طیبی افزود: بر این اساس مصوب شد شرکتی به عنوان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان فارس ثبت شود که در این زمینه نامه‌ای از اتاق بازرگانی استان برای استاندار فارس تهیه شده است.
 
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس با تشریح این نامه اظهار داشت: در این نامه سهامداران پیشنهادی برای این شرکت را مطرح کردیم که نماینده سهامداران دعوت و شرکت تشکیل شود و بحث‌های مرتبط با این موضوع در قالب شخصیت حقوقی خارج از کمیسیون دنبال شود.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین در این نامه درخواست ما این است که این موضوع با محوریت کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی استان در استانداری دنبال شود.
 
 
طیبی افزود: به زودی جلسات این مهم در استانداری فارس تشکیل می‌شود و با تشکیل سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی نفت و گاز استان، موضوع به صورت جدی‌تر در استان دنبال خواهد شد.
وی عنوان کرد: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات صنعت نفت، پاز و پتروشیمی و نمایشگاه بهداشت ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت در مهرماه جاری در شهر شیراز برگزار می‌شود که حضور فعالان اقتصادی و شرکت‌های فعال استان در این بخش می‌تواند بر کیفیت نمایشگاه بیافزاید.
 
طیبی تصریح کرد: فارس از استان‌های پیشگام در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در استان است که هدف این نمایشگاه صرفا برگزاری نیست و همه باید برای برگزاری نمایشگاه در خور شان استان تلاش کنند.
 
در این جلسه دو گزارش با موضوع "لزوم توسعه متوازن زیست بوم کارآفرینی حوزه انرژی با محوریت شرکت‌های دانش بنیان" و "نقش کریدور شمال – جنوب در توسعه مدل بهینه انرژی استان فارس" ارائه شد.