هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 دى 1398
ساعت 11:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 شهريور 1398 ساعت 15:01 2019-9-3 15:01:55
شناسه خبر : 326451
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در ‌سیل اخیر مردم ایران، ۲۲۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۱۶۰ میلیارد تومان کمک غیر نقدی کمک کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در ‌سیل اخیر مردم ایران، ۲۲۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۱۶۰ میلیارد تومان کمک غیر نقدی کمک کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، علی اصغر پیوندی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر یک ارگان فرهنگی و اجتماعی است که وظایف زیادی دارد.
 
وی با بیان اینکه هر کجا مشکلی برای مردم به وجود آید پای هلال احمر در میان است افزود: خراسان جنوبی استانی پهناور است و از محرومیت زیاد رنج می‌برد امید است بتوانیم با تعامل با دستگاه‌های اجرایی مشکلات را کاهش دهیم.
 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه تلفات جاده‌ای و حوادث ترافیکی در خراسان جنوبی مسائل و مشکلاتی است که ما را رنج می‌دهد بیان کرد: سیل و خشکسالی دو مشکل عمده در خراسان جنوبی است که احساس می‌کنیم باید با کمک مردم مشکلات را برطرف کنیم.
 
پیوندی با اشاره به زلزله‌های اخیر خراسان جنوبی تصریح کرد: این مشکلات می‌طلبد تمام دستگاه‌ها نسبت به این استان نگاه ویژه‌ای داشته باشند، همچنین مرز مشترک خراسان جنوبی با افغانستان باعث بروز مشکلاتی می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر تلاش می‌کند با اعتبارات مرکزی مشکلات مردم را برطرف کند خاطرنشان کرد: از سال گذشته به دلیل خشکسالی‌ها در استان سیستان و بلوچستان طرحی به نام نذر آب آغاز شده است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور توزیع بسته‌های فرهنگی برای مدارس،  توزیع مخازن آب و توجه به مشکلات بهداشتی و درمانی را از جمله فعالیت‌های کاروان نظر آب عنوان کرد.
 
پیوندی با بیان اینکه علیرغم سیل‌های جاری هنوز هم خشکسالی‌هایی را در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی شاهد هستیم یادآور شد: امسال طرح نذر آب در استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان انجام می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در بحث سیل مردم 220 میلیارد تومان کمک نقدی و 160 میلیارد تومان کمک غیر نقدی کمک کردند اظهار داشت: کمک داوطلبانه مردم در حوادث و طرح‌های هلال احمر بی نظیر است و ما به دنبال حفظ این سرمایه‌های اجتماعی هستیم.
 
رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه مسائل و مشکلات مردم را به دیگر ارگان‌های مربوطه منتقل می کنیم گفت: برنامه ما این است 5 پایگاه را در استان خراسان جنوبی افتتاح کنیم و پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم و همچنین کامیونت‌هایی را به استان تزریق کنیم.