هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 خرداد 1399
ساعت 17:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 شهريور 1398 ساعت 10:26
سه شنبه 5 شهريور 1398 10:14 ساعت
2019-8-27 10:26:33
شناسه خبر : 326175
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای هرگونه دخالت ایالات متحده در حملات اخیر به انبارهای مهمات در عراق را رد کرد.
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای هرگونه دخالت ایالات متحده در حملات اخیر به انبارهای مهمات در عراق را رد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از وبسایت پنتاگون، در بیانیه «جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون آمده است: نیروهای ایالات متحده حمله‌ای به یک کاروان یا حملاتی به تاسیسات و انبارهای مهمات که منجر به انفجار بشود، انجام نداده‌اند. هرگونه اظهارات خلاف این موضوع، نادرست، گمراه‌کننده و فتنه‌انگیزانه است.
 
هافمن در این بیانیه تاکید کرد: ما از حاکمیت ملی عراق حمایت می کنیم و بارها مخالفت خود را هر با اقدامی از سوی بازیگران خارجی که منجر به خشونت در عراق شود، اعلام کرده‌ایم. حکومت عراق حق کنترل امنیت داخلی خود را دارد و حافظ دموکراسی در این کشور است. و بر همین اساس، حکومت عراق در حال انجام تحقیقاتی در خصوص (حملات اخیر به تاسیسات حشد شعبی) است.
 
در بیانیه سخنگوی پنتاگون آمده است: نیروهای آمریکایی به عنوان مهمان و به دعوت دولت عراق در این کشور حضور دارند و به تمامی قوانین و دستورالعمل این کشور پایبند هستند. ما به طور کامل با تحقیقات (دولت عراق) همکاری خواهیم کرد.
 
به دنبال حملات اخیر در عراق، ائتلاف فتح، یکی از قدرتمندترین نیروهای سیاسی در پارلمان عراق، روز دوشنبه در بیانیه‌ای خواستار خروج تمام نیروهای آمریکایی از این کشور شد.
 
ائتلاف فتح که جبهه‌ای متشکل از بازوی سیاسی حشدالشعبی و چند گروه سیاسی عراقی است، اعلام کرد که آمریکا را مسئول حملاتی می‌داند که به اسرائیل نسبت داده می شود.
 
این ائتلاف می‌گوید، این حملات اعلام جنگ به عراق و مردم این کشور تلقی می‌شود.
 
ائتلاف فتح در بخش دیگری از بیانیه خود گفته است که دیگر به حضور نیروهای آمریکایی در عراق نیازی نیست.
 
روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه در گزارشی به نقل از دو مقام آمریکایی اعلام کرده بود که حملات انجام شده در عراق علیه مواضع حشد الشعبی توسط رژیم صهیونیستی انجام شده است.