هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 شهريور 1398 ساعت 10:22
سه شنبه 5 شهريور 1398 10:13 ساعت
2019-8-27 10:22:04
شناسه خبر : 326169
سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به رونق گردشگری داخلی گفت: در افق چشم‌انداز به ‌جذب، ۲۰ میلیون گردشگر نزدیک می‌شویم.
سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به رونق گردشگری داخلی گفت: در افق چشم‌انداز به ‌جذب، ۲۰ میلیون گردشگر نزدیک می‌شویم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، علی اصغر مونسان شامگاه دوشنبه در افتتاح سفره‌خانه چهره نگار در شیراز اظهار داشت: شیراز با همه ویژگی‌های خوب قطب گردشگری است.
 
وی با ابراز خرسندی نسبت به تعدد گردشگر در مجموعه زندیه گفت: در شهرهای مختلف و نزدیک هزار کیلومتر مسافت طی کردیم و با دیدن ارگ و گردشگران خستگی مسافت فراموش کردیم.
 
بیش از 4 هزار موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری
 
مونسان با بیان اینکه در کل کشور شرایط گردشگری داخلی و خارجی خوب است، افزود: زمانی بناهای تاریخی از بین می‌رفت و بودجه ما کفاف همه بناها را نمی‌داد اما حالا با مشارکت مردم حفظ و تبدیل به فضای کسب و کار می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه این روند ادامه دارد و درخواست‌کنندگان بخش گردشگری بیشتر می‌شود، بیان کرد: بیش از 4 هزار و 200 موافقت‌نامه اصولی برای سرمایه‌گذاری گردشگری در دولت دوازدهم ایجاد شده که نوید رونق است.
 
معرفی گردشگری به عنوان اقتصاد نوظهور
 
به گفته سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قطعا گرشگری به عنوان اقتصاد نو ظهور مطرح می‌شود و بنا بر آمار بانک مرکزی در سال 96 ، 4 میلیون و 700 هزار گردشگر داشتیم و سهم ما بر اساس گزارش بانک مرکزی 11.8 میلیارد دلار بوده است.
 
مونسان ادامه داد: با آمار سال 97 که به عدد 7.8 دهم میلیون نفر گردشگر ورودی رسید، سهم ما بالغ بر 18 تا 20 میلیارد دلار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه هر گردشگر خارجی یک هزار و 400 دلار درآمد دارد، بیان کرد: این روند اقتصاد را محکم می‌کند و پایه اقتصاد مقاومتی است.
 
رشد 40 درصدی گردشگر در سال 98
 
مونسان با اشاره به اینکه با برنامه جذب 20 میلیون گردشگر فاصله زیادی داشتیم، خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست امسال در گردشگری 40 درصد رشد داشتیم و  در افق چشم‌انداز به عدد هدف، 20 میلیون گردشگر نزدیک می‌شود.
 
به گفته وی بالغ بر 2 هزار پروژه گردشگری و 500 هتل داریم که جهش بهتری نسبت به قبل در زمینه گردشگری ایجاد می‌کند.