هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 3 شهريور 1398 ساعت 15:17 2019-8-25 15:17:56
شناسه خبر : 326134
یک فعال صنعت شوینده با اعلام اینکه متأسفانه برخی بخشنامه های حوزه تولید منطق کارشناسی ندارد، گفت: چرا آقایان بدون کار کارشناسی بخشنامه هایی را صادر می‌کنند که کمر تولید را شکسته است.
یک فعال صنعت شوینده با اعلام اینکه متأسفانه برخی بخشنامه های حوزه تولید منطق کارشناسی ندارد، گفت: چرا آقایان بدون کار کارشناسی بخشنامه هایی را صادر می‌کنند که کمر تولید را شکسته است.
 
مصطفی مقدسی، با بیان اینکه ساختار دولت  توجهی به مدیریت زمان در بخش تولید ندارد، اظهار داشت: علیرغم تشدید مشکلات در بخش تولید، هنوز درکی از معضلات تولید در ساختار دولت وجود ندارد تا آنها یک تصمیم کارآمد برای حل مشکلات تولیدکنندگان اتخاذ کنند.
 
وی افزود: واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه با موانع مختلفی روبه رو هستند مثلا برای ثبت سفارش واردات مواد اولیه به آنها گفته می شود که باید شرکت تجاری باشید، آنها نیز شرکت تجاری را تأسیس کرده اما چون سابقه طولانی در امر واردات ندارند به آنها مجوز واردات داده نمی شود و در نهایت واحد تولیدی به دلیل نبود مواد اولیه مجبور به تعطیلی است.
 
این تولیدکننده مواد شوینده با اعلام اینکه متأسفانه برخی بخشنامه های صادر شده در حوزه تولید هیچ منطق کارشناسی ندارد، گفت: چرا آقایان بدون کار کارشناسی بخشنامه هایی را صادر می‌کنند که  کمر تولید را شکسته است.
 
مقدسی با اشاره به سخنان اخیر رهبری درباره 70 خوان تولید تصریح کرد: رهبری به نکته بسیار دقیقی اشاره کرده اند. امروز تولیدکنندها در میان قوانین و مقررات ضد و نقیض سردرگم هستند و همین امر امکان فعالیت را از آنها گرفته است.
 
نائب رئیس اسبق انجمن صنایع شوینده در بیان یکی از همین بخشنامه های یک شبه با اعلام اینکه طی سال های گذشته اصلاً پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی برای انجام امور واردات مواد اولیه مورد استناد و استفاده قرار نمی گرفت، گفت: به همین دلیل تولیدکنندگان معمولا به بروزرسانی پروانه های بهره برداری توجهی نمی کردند اما متأسفانه از اول اردیبهشت امسال یک شبه آقایان تصمیم گرفتند بدون هیچ زیر ساخت و اطلاع به تولیدکنندگان، ملاک واردات را پروانه بهره برداری قرار دهند که این موضوع مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.
 
 این تولیدکننده اضافه کرد: این مشکل عاملی شده تا تعدادی از تولیدکنندگان با عدم ترخیص مواد اولیه خود در گمرکات روبه رو شوند و تعدادی دیگر امکان خرید مواد اولیه برای چرخه فعالیت خود نداشته باشند.
 
منبع:تسنیم