هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 بهمن 1398
ساعت 05:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 3 شهريور 1398 ساعت 12:22
يكشنبه 3 شهريور 1398 11:54 ساعت
2019-8-25 12:22:19
شناسه خبر : 326105
ائتلاف آزادی و تغییر فهرست وزیران پیشنهادی خود را فردا به نخست وزیر دولت انتقالی سودان ارائه می‌دهد تا او چهارشنبه این هفته به صورت رسمی تشکیل دولت انتقالی خارطوم را اعلام کند.
ائتلاف آزادی و تغییر فهرست وزیران پیشنهادی خود را فردا به نخست وزیر دولت انتقالی سودان ارائه می‌دهد تا او چهارشنبه این هفته به صورت رسمی تشکیل دولت انتقالی خارطوم را اعلام کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، بر اساس توافق معارضان با نظامیان، دولت انتقالی سودان توسط اعضای ائتلاف آزادی و تغییر تشکیل می‌شود. این ائتلاف عبدالله حمدوک اقتصاددان مشهور سودانی را به عنوان نخست وزیر دولت انتقالی به نظامیان معرفی کرد. او چهارشنبه 30 مرداد در برابر شورای حاکمیتی و رئیس دستگاه قضایی سودان سوگند خورد. حمدوک باید تا 28 آگوست (6 شهریور) وزیران دولت انتقالی را معرفی کند.
 
ائتلاف آزادی و تغییر فهرست نامزدهای پشنهادی خود را برای احراز پست‌های وزارتی دولت انتقالی دوشنبه (فردا) به رئیس این دولت ارائه خواهد داد تا عبدالله حمدوک چهارشنبه آینده (6 شهریورماه)  به صورت رسمی تشکیل دولت انتقالی سودان  را اعلام کند.
 
یکی از اعضای کمیته انتخاب نامزدهای وزارتی وابسته ائتلاف آزادی و تغییر گفت: بیش از 90 درصد پست‌های وزارتی دولت انتقالی نامزدهایشان تعیین شده‌اند و نشست نهایی برای تکمیل فهرست نامزدهای پیشنهادی صبح امروز برگزار می‌شود.
 
"ماحی سلیمان" به خبرنگار روزنامه سودان تریبون گفت: این کمیته فهرست نهایی نامزدهای پست‌های وزارتی را صبح دوشنبه (4 شهریور ماه) به نخست وزیر دولت انتقالی ارائه می‌دهد تا عبدالله حمدوک از بین نامزدهای پیشنهادی وزیران دولت خود را انتخاب کند.
 
وی  تصریح کرد: بر اساس توافق معارضان با نظامیان، نخست وزیر دولت انتقالی 28 آگوست (6 شهریور ماه) اعضای کابینه‌اش را رسما معرفی خواهد کرد و دولت انتقالی چهارشنبه هفته جاری تشکیل می‌شود.
 
سلیمان، داشتن گرایش سیاسی وزیران پیشنهادی را بعید ندانست و تصریح کرد: این افراد باید تخصص لازم برای احراز پست‌های مربوطه و توانایی مدیریت آنها را داشته باشند.
 
به گفته وی، در فهرست نامزدهای  وزارتی اسامی رهبران احزاب عضو ائتلاف آزادی و تغییر وجود ندارد.
 
سلیمان از تشکیل 5 شورای عالی تخصصی به جای وزارتخانه‌ها در دولت انتقالی خبر داد و گفت: این شوراها عبارتند از شورای عالی آموزش و تحقیقات علمی، شورای عالی حاکمیت فدرال، شورای عالی گردشگری، شورای عالی امور دینی و اوقاف، شورای عالی فرهنگ و تبلیغات.
 
کمیته انتخاب نامزدهای پست های وزارتی برای سکانداری هر وزارتخانه 3 نامزد پیشنهاد کرده است.
 
قرار است اولین نشست دولت انتقالی اواسط شهریور ماه در خارطوم برگزار شود.