هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 شهريور 1398
ساعت 09:54
به روز شده در :
يكشنبه 3 شهريور 1398 ساعت 11:39 2019-8-25 11:39:11
شناسه خبر : 326090
نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت:ما باید به سراغ اموال نامشروع مسئولان و ریشه کن کردن فساد در جامعه برویم.
نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت:ما باید به سراغ اموال نامشروع مسئولان و ریشه کن کردن فساد در جامعه برویم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، مهرداد بائوج‌لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) خانه ملت در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی مجلس (شفافیت آرا) به عنوان مخالف طرح مزبور عنوان کرد: بخش پررنگ این طرح درباره غیبت‌ها و بخش دوم مربوط به رای‌گیری‌هاست.
 
نماینده مردم لنگرود در مجلس  گفت:نمی‌دانم برخی دنبال چه هستند یک نماینده  مجلس اگر 15 دقیقه غیبت داشته باشد همان روز به صورت زنده و از طریق رادیو به استحضار مردم می‌رسد لذا نمی‌دانم عده‌ای از نماینگان به دنبال جه هستند.
 
لاهوتی ادامه داد: دوستانی که  این طرح را مطرح کردند آئین‌نامه داخلی مجلس را مطالعه نکرده‌اند چراکه ماده 86 آئین‌نامه داخلی می‌گوید اگر نماینده مجلس 100 ساعت متوالی و یا 250 ساعت غیر متوالی در اوقات رسمی مجلس بدون موجه غیبت داشته باشد به خودی خود مستعفی بوده و برکنار خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: ما باید مسائل اقتصادی و گرفتاری‌های مردم را حل کنیم چرا می‌خواهیم وقت مجلس را بگیریم.
 
نماینده مردم لنگرود در مجلس  گفت:‌ما باید همواره دنبال اموال نامشروع مسئولان و ریشه کن کردن فساد در جامعه برویم. ما باید مسائلی را بررسی کنیم که مردم را به گرسنگی می‌کشد. 
 
لاهوتی گفت: نماینده اگر تخلفی کرده باشد حذف می‌شود و هر روز غیبت‌ها اعلام می‌شود که در این صورت قانون برای برکناری او تصمیم می‌گیرد. لذا اتهام بی‌خودی در جامعه با تصویب این طرح ایجاد می‌کنیم.
 
وی در خاتمه گفت:‌پایان مجلس است و باید برویم طرح‌ها و لوایحی که دارای اولویت هستند را بررسی کنیم تا مشکلات جامعه حل شود.