هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 بهمن 1398
ساعت 14:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 شهريور 1398 ساعت 20:31
شنبه 2 شهريور 1398 20:28 ساعت
2019-8-24 20:31:33
شناسه خبر : 326043

از آنجایی که تردمیل یک وسیله ورزشی شناخته شده است، ممکن است این طور فکر شود که بر دوچرخه ثابت و یا اسکی فضایی برتری دارد. در صورتی که کاربرد تردمیل با کاربرد دوچرخه ثابت و یا کاربرد اسکی فضایی متفاوت است و هر یک از آنها برای پیش بردن بعضی از هدف های تناسب اندام کاربرد دارند.

 

 

1)تردمیل چیست؟ و چرا از تردمیل بیشتر از سایر تجهیزات ورزشی استفاده می شود؟

تردمیل وسیله ای است که معمولاً یک موتور دارد و برای ایجاد شبیه سازی حرکت روی سطح صاف و یا شیب دار ساخته شده است. دلیل اینکه از تردمیل بیشتر از سایر تجهیزات ورزشی استفاده می شود شاید این است که به عنوان یکی از اولین تجهیزات ورزشی بوده است که جای خود را میان باشگاه ها و ورزش کاران باز کرده است و ورزشکاران با آن آشنایی بیشتری دارند.

2)آیا دوچرخه ثابت بر تردمیل مزیت دارد؟

همانطور که در شروع این نوشتار نیز گفته شد، بهترین پاسخ به این سوال این است که تردمیل و دوچرخه ثابت هر کدام کارکردهای خود را دارند و هدف های استفاده از تردمیل با دوچرخه ثابت متفاوت است. از دوچرخه ثابت در بیشتر باشگاه ها استفاده می شود اما هنوز مثل تردمیل جای خود را در خانه ها باز نکرده است. هر چند که تردمیل های خانگی طرفداران زیادی دارند با این حال داشتن دوچرخه ثابت خانگی نیز به ورزشکاران پیشنهاد می شود. البته نباید از این امر که دوچرخه ثابت باشگاهی تفاوت هایی با دوچرخه ثابت خانگی دارد غافل شد.

3)اسکی فضایی چه برتری به تردمیل دارد؟

در کنار تردمیل، اسکی فضایی نیز به جهت سهولت استفاده از وسایل پرطرفدار است. در واقع روی اسکی فضایی شما انرژی کمتری نسبت به تردمیل صرف می کنید. تاثیر مثبت اسکی فضایی بر عضلات پا متفاوت از تاثیر قدرتی تردمیل بر عضلات پا است.

4)مزیت تردمیل چندکاره بر اسکی فضایی و یا دوچرخه ثابت:

تردمیل ها انواع مختلفی دارند از جمله تردمیل معمولی و تردمیل های چندکاره. استفاده از تردمیل های چندکاره حس دیگری به شما القا می کند چرا که انتخاب تردمیل چندکاره وضعیت یک تیر و چند نشان است.

با توجه به اینکه یک تردمیل چندکاره کارایی های زیادی نسبت به تردمیل عادی و یا اسکی فضایی دارد قطعاً برتر است. اما این مقایسه فقط برای زمانی است که شما مقید باشید بین تجهیزات ورزشی فقط یکی را انتخاب کنید. اما قطعا تردمیل جای اسکی فضایی را نمی گیرد.

همانطور که برای اسکی فضایی گفته شد، تردمیل چندکاره بر دوچرخه ثابت نیز برتری دارد. چون فعالیتهای بیشتری را پوشش می دهد.

5)قابلیت های یک تردمیل چیست؟ انواع تردمیل چه کارایی دارد؟

A-4)تردمیل دارای شیب برقی

B-4)تردمیل دارای ضربه گیر

C-4)تردمیل دارای کلید روی دسته (کلید تنظیم شیب و کلید تنظیم سرعت)

D-4)تردمیل دارای روغن کاری نیمه اتوماتیک

E-4)تردمیل دارای چرخ قابل حمل

F-4)تردمیل دارای اسپیکر Speaker

G-4)تردمیل دارای بلوتوث و Aux

H-4)تردمیل دارای برنامه Body fat

I-4)تردمیل دارای محل قرارگیری قمقمه

J-4)تردمیل دارای محل قرارگیری تبلت

K-4)تردمیل دارای قابلیت تا شدن برای اشغال فضای کمتر

هر یک از تردمیل ها قابلیت های متفاوتی دارند. شاید به ذهن نرسد اما بسیاری از قابلیت های ذکر شده در شماره 4 در واقع قابلیت های یک تردمیل تک کاره است!

6)آیا تردمیل به اندازه صندلی ماساژ جا می گیرد؟

اشغال فضا توسط تردمیل یکی از دغدغه های خریداران تردمیل است. باید گفت یک تردمیل با یک صندلی ماساژور تقریباً به یک اندازه جا می گیرند! (البته نسبت به نوع تردمیل و صندلی ماساژ)

گاهاً این قابلیت روی برخی تردمیل ها وجود دارد که فضای کمتری اشغال می کنند. (قابلیت تا شدن برای اشغال کمتر)

7)بعد از تردمیل چگونه به پاهایم استراحت بدهم؟ ماساژور پا

قطعاً بلافاصله بعد از استفاده از تردمیل، نمی توان بدون استراحت دادن به پاها ورزش را قطع کرد. بعد از انجام مراحل ورزش شما می توانید از ماساژور پا به منظور ریلکس کردن استفاده کنید. ماساژور پا از تجهیزات ریلکسی نسبتاً ارزان است که طرفداران زیادی دارد. علاوه بر اینکه استفاده از ماساژور پا می تواند به طور جداگانه گردش خون در رگ های پاهای شما را بهبود بخشد. ماساژور پا کم جا است و فضای زیادی اشغال نمی کند.

8)استفاده از تردمیل برای چه بیماری هایی خوب نیست؟

به طور کلی چه در مورد تردمیل و چه در مورد سایر تجهیزات ورزشی، حتماً لازم است قبل از استفاده با پزشک معالج خود مشورت کنید. تنها برای افراد کاملاً سالم، استفاده از تردمیل و یا هر وسیله ورزشی دیگری آزاد است. اگر معلولیت یا بیماری خاصی در میان باشد حتماً ممکن است این وسیله نه تنها برای ورزش مناسب باشد بلکه الزامی هم باشند.

پیش بینی از سفارش هر یک از وسایل ورزشی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت و یا اسکی فضایی حتماً با پزشک خود مشورت کنید و پس از اخذ تصمیم مناسب به سایت masazhor.com مراجعه فرمائید تا کالای ورزشی مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

 

 

نتیجه گیری:

در نهایت آنچه از این نوشتار برآورد می شود این است که وسایل ورزشی سالنی و صندلی، بیش از پیش جای خود را در بین ورزشکاران باز کرده اند. سهولت دسترسی به وسایل ورزشی و استفاده راحت از این دستگاه ها باعث شده تا ورد اقبال عموم قرار گیرد. با خرید تردمیل از کوئرش اسپرت و بردن آن به منزل، از خدمات حمل و نقل رایگان تردمیل که توسط تیم کورش اسپرت انجام می شود بهره مند شوید.

آدرس فروشگاه مرکزی تردمیل کورش اسپرت:  میدان هفت تیر- خیابان قائم مقام فراهانی، بعد از سه راه مشاهیر، نبش کوچه سام، پلاک 17- طبقه سوم

آدرس فروشگاه:خیابان ستاری نبش پیامبر مرکزی مجتمع تجاری کورش طبقه 2 روبروی رستوران علی منصوریان (ایستگاه ماساژ کورش)

 

منبع : ویرلن