هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 شهريور 1398 ساعت 13:04 2019-8-24 13:04:22
شناسه خبر : 326033
وزارت اقتصاد چین اعلام کرده از ۱۵ دسامبر ۲۵ درصد مالیات از واردات خودروهای آمریکایی دریافت می کند که این روند به ضرر خودروسازان بزرگی مانند تسلا و بی ام دبلیو است.

به گزارش مهر، افزایش تنش میان چین و آمریکا  عواقب وخیمی به خصوص برای خودروسازان خواهد داشت. وزارت اقتصاد چین علام کرده تعرفه های وارداتی را بر شماری از کالاهای وارداتی آمریکایی وضع خواهد کرد.

 

در همین راستا تصمیم دارد مالیات ۲۵ درصدی بر واردات خودروهای آمریکایی را از ۱۵ دسامبر از سر گیرد. همچنین قرار است مالیات بر واردات برخی خودروهای آمریکایی ۱۰ درصد بیش از مقدار اعلام شده( ۲۵ درصد) افزایش یابد.

 

این روند سبب می شود مالیات بر واردات برخی خودروهای آمریکایی در چین به ۵۰ درصد برسد . این روند به طور حتم به خودروسازان بزرگی از جمله تسلا، بی ام دبلیو و مرسدس بنز صدمه می زند.

 

هرچند تسلا کارخانه ای در شانگهای تاسیس کرده اما احتمالا تولید خودرو در آنجا از ماه های آتی آغاز می شود.  بنابراین تا زمان افزایش تولید در این واحد، تسلا مجبور است خودروهای برقی اش را از آمریکا به این کشور صادر کند. شرکت های بی ام دبلیو و مرسدس نیز خودروهای اسپرت زیادی از کارخانه های خود در آمریکا به چین ارسال می کنند.

 

البته زمان اجرایی شدن این تعرفه های وارداتی  تصادفی نیست.  آمریکا نیز در همین روز (۱۵ دسامبر)تصمیم دارد تعرفه هایی بر موبایل، لپ تاپ، کنسول های بازی و دیگر دستگاه الکترونیکی  وارداتی از چین اجرایی کند.