هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 24 اسفند 1398
ساعت 22:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 شهريور 1398 ساعت 11:06
شنبه 2 شهريور 1398 11:00 ساعت
2019-8-24 11:06:27
شناسه خبر : 326028
مربی تیم ملی والیبال بانوان روسیه به دلیل انجام حرکت نژادپرستانه سه جلسه محروم شد.

تیم ملی والیبال بانوان روسیه در آخرین بازی خود در رقابت‌های انتخابی المپیک توانست با نتیجه 3 بر 2 کره‌جنوبی را شکست دهد تا جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کند. در پایان این مسابقه سرخیو بوزاتو، مربی تیم ملی والیبال بانوان روسیه به ابراز خوشحالی با بازیکنان این تیم پرداخت. در این بین او اقدامی انجام داد که پس از انتشار عکسش به نژادپرستی متهم شد.

به نوشته یک سایت روسی «جای تعجب نیست که پس از یک مسابقه دیوانه‌کننده در کالینینگراد شاهد حرکات عجیب از سوی مربیان و بازیکنان باشیم، اما در این بین عکس خوشحالی سرخیو بوزاتو، مربی تیم ملی روسیه کمتر به چشم آمد. او در عکسی که از وی منتشر شده گوشه‌های چشمانش را کشید و شبیه به مردم شرق آسیا شده است.»

این اقدام بوزاتو تفسیرهای متفاوتی داشت. برخی‌ها در این خصوص گفتند که چون تیم ملی والیبال بانوان روسیه توانسته جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کند او این حرکت را انجام داده تا نشان دهد تیمش مسافر ژاپن شده است، اما کره‌ای‌ها چنین برداشتی نکرده‌اند و حرکت او را مصداق نژادپرستی قلمداد کردند. در همین راستا فدراسیون والیبال کره‌جنوبی اعلام کرد: ژست بوزاتو مظهر نژادپرستی بود!

مربی ایتالیایی تیم ملی والیبال بانوان روسیه به دلیل این اقدامش که توهین به کره‌ای‌ها تلقی شد، از سوی کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی از حضور در 3 بازی محروم شد.

این حکم روز گذشته به روس‌ها ابلاغ شد و آنها هم بلافاصله نام مربی خود را در فهرست تیم ملی بانوان روسیه در مسابقات قهرمانی اروپا قرار دادند تا محرومیتش در همین هفته سپری و تمام شود!

بوزاتو در مسابقات قهرمانی اروپا مقابل اسلوونی روی نیمکت نبود؛ او در ادامه مقابل تیم‌های سوئیس و آلمان با وجود اینکه نامش بین مربیان روسیه دیده می‌شود روی نیمکت نخواهد بود تا محرومیتش را سپری کند.

 

 

فارس