هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 بهمن 1398
ساعت 11:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 16:02
چهارشنبه 30 مرداد 1398 15:59 ساعت
2019-8-21 16:02:47
شناسه خبر : 325981
چند سالی است که تمایل مردم به استفاده از درب‌ اتوماتیک برای منازل، پارکینگ‌ها و مراکز مهم دیگر بیشتر شده است. در گذشته بیشتر از درب‌های آهنی یا آلومینیومی استفاده می‌کردند که استفاده از آن‌ها همراه با دردسرهای خاص خود بود. از جمله آنکه این درب‌ها فضای زیادی را اشغال می‌کردند. این موضوع خصوصاً برای پارکینگ‌ها که داشتن فضای کافی برای آن‌ها مهم است، یک ایراد بزرگ بود. از طرفی درب‌های آهنی سنگین بوده و باز و بسته کردن آن نیز نیاز به پیاده شدن فرد از ماشین داشت. این درب‌ها همچنین در برابر تغییرات آب‌وهوایی چندان مقاوم نبودند و احتمالاً زنگ‌زدگی و رنگ‌رفتگی آنان بسیار زیاد بود.

با پیشرفت تکنولوژی و ورود درب‌های اتوماتیک اکنون تمامی این معایب برطرف شده است. درب‌های اتوماتیک به وسیله حس‌گرهای خاص یا به وسیله ریموت‌های کنترل قابل باز و بسته شدن است. قابلیتی که به‌تنهایی باعث شده این درب‌ها، بهترین درب برای مصرف‌کنندگان شود. منازل، فروشگاه‌ها، مراکز اداری و تجاری، محیط‌های صنعتی از جمله مکان‌هایی هستند که از درب‌های اتوماتیک استفاده می‌کنند.

 

 در این میان درب‌ اتوماتیک سکشنال از مزایای بیشتری برخوردار بوده و به سرعت جای خود را در دل مصرف‌کنندگان باز کرده است. طراحی درب سکشنال به‌گونه‌ای بوده که درب زیر سقف جمع می‌شود. در واقع درب سکشنال دارای فنرهای بالانس و ریل‌های خاصی بوده که به کمک آن‌ها درب زیر سقف جمع می‌شود. درب اتوماتیک سکشنال به دلیل دارا بودن این قابلیت به درب اتوماتیک زیر سقفی نیز معروف شده است. امنیت بالا یکی دیگر از مزایای درب سکشنال یا درب اتوماتیک زیر سقفی است. چرا که کنترل کردن آن به وسیله فرد انجام شده و باز و بسته کردن آن توسط افراد دیگر امکان‌پذیر نیست. در واقع این درب‌ها ضد سرقت بوده و هیچ‌گونه شیاری بر روی آن‌ها برای نفوذ وجود ندارد.

 

 از طرفی درب اتوماتیک زیر سقفی به علت طراحی خاصی که دارد، از زیبایی منحصر به فردی برخوردار بوده که می‌تواند به زیباسازی محیط شهری و همچنین محیط منازل و مراکز کمک کند. به‌عنوان مثال، به‌راحتی می‌توان رنگ آن را متناسب با رنگ نمای ساختمان تنظیم کرد. لازم به ذکر است که درب سکشنال انواع مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به درب سکشنال مناز مسکونی، درب سکشنال صنعتی و درب سکشنال آتش‌نشانی اشاره کرد.

 

از دیگر مزایای درب سکشنال به صرفه بودن آن است. هر چند ممکن است قیمت این درب‌ها بیشتر از درب‌های قدیمی باشد؛ اما طول عمر بالای درب اتوماتیک زیر سقفی و استهلاک پایین آن مهر تأییدی بر به صرفه بودن آن است. این درب‌ها همچنین کاملاً بی‌سر و صدا بوده و از هدررفت انرژی نیز جلوگیری می‌کند. درب اتوماتیک سکشنال این قابلیت را دارد که بر روی آن پنجره یا درب نفررو ایجاد کرد تا رفت‌وآمد عابران تسهیل گردد. در تکمیل مزایای درب سکشنال می‌توان این مزیت را برشمرد که این درب‌ها از سرعت فوقالعاده‌ای نسبت به درب‌های قدیمی برخوردار هستند؛ بنابراین برای بسیاری از محیط‌ها از جمله یک پارکینگ رفت‌وآمد بهترین گزینه هستند.

 

درب پارکینگ اتوماتیک

همان‌طور که گفتیم پارکینگ‌ها یکی از طرفداران اصلی درب اتوماتیک زیر سقفی هستند. درب پارکینگ اتوماتیک مزایایی دارد که صاحب هر خانه یا مرکزی را به خرید آن تشویق می‌کند. شاید اگر بگوییم امنیت پارکینگ از امنیت خود منازل مهم‌تر است، قلم به اغراق نرانده باشیم. تصور کنید با قیمت‌های نجومی ماشین‌های داخلی و خارجی، پارکینگ‌ها بهترین مکان برای دستبرد و سرقت هستند. درب پارکینگ اتوماتیک به علت ویژگی‌هایی که برای آن ذکر شد، امکان سرقت را به پایین‌ترین حد ممکن می‌آورد.

 

از طرفی امروزه مسئله بسیار از پارکینگ‌ها باز و بسته کردن درب آن است. به نحوی که باید فرد از ماشین پیاده شود و درب را باز یا بسته کند. این موضوع علاوه بر آنکه تا حدی وقت‌گیر بوده، موجب بروز ترافیک و سد معبر می‌شود. درب پارکینگ اتوماتیک به علت آنکه به وسیله ریموت‌های کنترل یا حس‌گرهای خاص با و بسته می‌شود، این مشکل را کاملاً برطرف کرده است. پارکینگ‌های پر رفت‌وآمد را می‌توان اصلی‌ترین مشتری درب پارکینگ اتوماتیک نامید. چرا که مشکل اصلی این‌گونه پارکینگ‌ها در رفت‌وآمد و ایجاد ترافیک است. مشکلی که تنها راه‌حل آن استفاده از درب پارکینگ اتوماتیک است.

 

 ایجاد فضای بازتر برای پارک ماشین یکی دیگر مزایای درب پارکینگ اتوماتیک بوده که ناشی از جمع شدن در زیر سقف است. درب‌های قدیمی خصوصاً هنگام باز و بسته کردن تا حد قابل‌توجهی فضا را اشغال می‌کرند. این در حالی است که در محیطی مانند پارکینگ بحث وجود فضای کافی بسیار اهمیت دارد. درب پارکینگ اتوماتیک به علت آنکه فضای خاصی را اشغال نمی‌کند، باعث بازتر شدن محیط پارکینگ می‌شود.

 

قیمت درب سکشنال

برای خرید هر محصول، قیمت یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم‌گیری است. موارد مهمی مانند قیمت و کیفیت مواد اولیه برای ساخت، محل خرید، مدل کالا، وضعیت عرضه و تقاضا برای آن محصول و برخی فاکتورهای دیگر در تعیین قیمت تأثیرگذار هستند. قیمت درب سکشنال نیز از این قاعده جدا نیست. اندازه درب و وزن ساندویچ پنل مورد استفاده برای ساخت درب دو فاکتور مهم در تعیین قیمت درب سکشنال محسوب می‌شوند.

 

 از طرفی به هر میزان برند دربی که فرد انتخاب می‌کند مهم‌تر باشد، قیمت درب سکشنال میز بالاتر می‌رود و این موضوع برای خرید اکثر محصولات صدق می‌کند. همچنین محل نصب درب نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت درب سکشنال محسوب می‌شود. از دیگر مواد مهم در تعیین قیمت درب سکشنال می‌توان به نوع موتور این درب‌ها و جک مورد استفاده برای آن اشاره کرد؛ بنابراین به هنگام خرید باید این نکات را مدنظر داشت.